Horoskop na wrzesień 2022 - czas na refleksję

Horoskop miesięczny na wrzesień wskazuje, że wkraczamy w melancholijny okres. Wszechświat zachęci nas do ponownego przyjrzenia się sytuacjom z przeszłości. Pora rozwiązać stare problemy lub ocenić, czy coś nadal wymaga naszej uwagi. Część tej refleksyjnej energii będzie pochodzić od Merkurego, który 9 września rozpocznie swoją trzecią retrogradację w tym roku. Razem z nim w ruchu wstecznym znajdzie się aż 6 planet. Nie będzie lekko. Na szczęście astrologia pomoże nam mentalnie przygotować się na to, co nadchodzi. 

We wrześniu powraca najmniej wyczekiwana retrogradacja Merkurego. 

Jakie wydarzenia szykuje nam kosmos? Według astrologii zjawisko retrogradacji odwraca energię danej planety. Zwykle skłania nas do odświeżenia zapomnianych przeszłych spraw. To, co niegdyś zamietliśmy pod dywan, teraz doprosi się naszej uwagi. Retrogradacja sprawia również, że życie płynie w zwolnionym tempie. Nie oczekujmy więc postępu z dnia na dzień. Zamiast tego skupmy się na duchowym resecie poprzez odpoczynek i praktykę uziemienia. Służy temu przecież energia sezonu Panny. 

We wrześniu dodatkowo zmierzymy się z wpływami kwadratu Saturna z Uranem. Te wyjątkowo trudne planety będą aktywne przez cały miesiąc. Ów aspekt zmusi nas do zmian związanych z rodziną, tradycjami i osobistymi granicami w relacjach. Pora opuścić strefę komfortu, aby udać się na nowe duchowe terytorium. Podświadomie zaczniemy łamać zasady. Wpadniemy na innowacyjne pomysły, których wcześniej mogliśmy nie brać pod uwagę. 

Równonoc jesienna pomoże nam znaleźć równowagę w chaosie.

Wrzesień to także czas jesiennej równonocy. Okazja do przywrócenia harmonii w chaosie. Według pradawnych wierzeń, równonoc przerzedza zasłonę pomiędzy światem duchowym i materialnym. Jednoczy z naturą, wyostrza intuicję oraz daje impuls, by podążać za głosem serca. Tak, w tym miesiącu wiele się wydarzy, ale ze wszystkim damy sobie radę. 

9 września: retrogradacja Merkurego w Wadze

Retrogradacja Merkurego rozpocznie się w powietrznym znaku Wagi i zakończy w Pannie pod koniec miesiąca. To zjawisko nakłoni nas do wyleczenia się z przeszłych traum. Merkury rządzi technologią, podróżami oraz komunikacją. W retrogradacji powoduje liczne usterki i opóźnienia. Chaos wywołany przez tę planetę potrwa aż do 2 października. Lepiej mieć się na baczności w rozmowach z innymi, szczególnie jeśli chodzi o byłych partnerów.

10 września: pełnia księżyca w Rybach

Wkrótce nocne niebo rozświetli majestatyczna pełnia księżyca w Rybach. Będzie to wyjątkowo kojąca i pozytywna faza Luny. Uważajmy jednak na poczucie rozproszenia. Może nam być ciężko skupić się na obowiązkach. Ryby wolą marzyć, zamiast kierować się logiką. Pozwólmy, by energia tego znaku zodiaku napełniła nasze głowy inspiracją. Płyńmy w kierunku, w którym jesteśmy wzywani. Uwolnijmy się z blokad powodujących, że brakuje nam poczucia spełnienia. W tej pełni warto zwracać uwagę na sny. To w nich otrzymamy najcenniejsze wskazówki.