W latach 20. XX wieku wylansowała ją gwiazda niemego kina, Louise Brooks. Nosiła ją większość pin-up girls z Betty Page na czele. W "Rzymskich wakacjach" grana przez Audrey Hepburn Księżniczka Anna wbiega do fryzjera, żeby szybko ściąć włosy: na krótko i z minigrzywką. W ten sposób chce uczcić swoją wolność. To właśnie z grzywką Katy Perry rozpoczynała karierę i z krótkimi pasmami włosów, opadającymi lekko na czoło, spełniała swój amerykański sen Kalina Jędrusik.

Dziewczyny w latach 60. i 70. nosiły ją na potęgę: prostą, postrzępioną, na boki lub lekko potarganą.  

To znak rozpoznawczy i ulubiona fryzura Taylor Swift oraz wizytówka Alexy Chung i Zooey Deschanel (pamiętacie "500 dni miłości"?).

Wielki powrót grzywki nie powinien nikogo dziwić: jest stylowa, dziewczęca i odmładza. Potrafi zmienić kształt twarzy i ukryć niedoskonałości. Noszą ją modelki, blogerki modowe i gwiazdy, a w tym sezonie pożądana jest praktycznie w każdej wersji.

Wakacyjna grzywka 2018 roku to między innymi ta w stylu boho i z przedziałkiem na środku (pasuje na co dzień i nawet jako fryzura na wesele, a podobną nosi sama Jeanne Damas), zaczesana na bok oraz cieniowana i bardzo delikatna - ścięta praktycznie z kilku pasm. Modna jest też grzywka Jane Birkin: pełniejsza i o długości do brwi oraz bob z grzywką i grzywka z pixie cut, a nawet ta długa i opadająca na oczy. Kręcone włosy? Fryzury z grzywką odnajdą się i tutaj. Na festiwalach muzycznych chętnie będziemy z kolei nosić kolorowe grzywki, nawet te doczepiane! 

Moja propozycja? Zwiewna i delikatna grzywka, rozchodząca się na boki, która jednocześnie daje możliwość przeczesywania jej na wiele stron - zdradza nam Sandra Kpodonou

Przejrzeliśmy dla Was zdjęcia modelek z pokazów Armani, Acne, Lanvin, Anna Sui, JW Anderson, Alice Olivia i wielu innych. Zajrzyjcie do naszej galerii - znajdziecie tam najlepsze fryzury z grzywką na wakacje 2018!