Królowa Letycja miała na sobie sukienkę Diego Estrady z abstrakcyjnym kwiatowym wzorem i uzupełniła ją o jaskraworóżowe czółenka marki Carolina Herrera. Wisienką na torcie były kolczyki w kształcie gwiazdek "Luzia" z kolekcji Gold & Roses (1,065 € za sztukę).

Królowa Rania wybrała haftowaną sukienkę Dior z kolekcji Resort 2024 i zamszowe czółenka od Manolo Blahnika. Królowa sięgała po francuską markę przy różnych ważnych okazjach, w tym na ślub swojego syna księcia Husseina z księżniczką Rajwą i na ślubie swojej córki księżniczki Iman.

Królowe obserwowały warsztaty, podczas których nauczyciele i studenci przeprowadzali prace konserwatorskie mebli, okładek książek i historycznych manuskryptów. Po zwiedzaniu Muzeum Dziedzictwa Narodowego królowa Rania i królowa Letycja zjadły wspólny lunch w Pałacu Królewskim z mężami i księciem Hashem. 

Carlos Alvarez/Getty Images

Królowa Rania wraz z mężem, królem Abdullahem II i najmłodszym synem, księciem Hashem, przebywa z królewską wizytą w Hiszpanii. To pierwsze spotkanie hiszpańskiej i jordańskiej rodziny królewskiej od czasu koronacji króla Karola w maju. Królowa Letycja i król Felipe nie byli w stanie uczestniczyć w ślubie księcia Husseina na początku tego miesiąca i byli reprezentowani przez byłego króla i królową Hiszpanii, Juana Carlosa i Sofię. Książę Hashem, który jest w Hiszpanii ze swoimi rodzicami, odegrał ważną rolę na ślubie swojego brata, eskortując swoją przyszłą szwagierkę do ołtarza.

Letycja i Felipe zorganizowali w poniedziałek obiad dla jordańskiej rodziny królewskiej w Pałacu Królewskim w Madrycie. "Tak wiele wydarzyło się na świecie w ciągu ostatnich ośmiu lat, odkąd po raz ostatni odwiedziliśmy wasz piękny kraj, ale pomimo kryzysu, konfliktów, pandemii i wielu innych, relacje i serdeczne przyjaźnie między naszymi rodzinami, naszymi narodami i naszymi krajami pozostały wierne i nadal rosną w siłę" – powiedział Abdullah podczas lunchu.