Roślina hibiskusa jest kojarzona z miłością i pożądaniem. W niektórych kulturach kwiat ten często jest używany w ceremoniach ślubnych jako afrodyzjak oraz znak płodności. Ponieważ ma niezwykle urzekający zapach, występuje w mieszankach potpourri i kadzidłach miłosnych - mówi się, że pobudza pożądanie, wykazuje silne działanie afrodyzjakalne i jest skuteczny w przyciąganiu miłości, kochanków oraz innych pragnień.

Hibiskus - właściwości spirytualne

Hibiskus jest istotną rośliną w ezoteryce i wykazuje intensywne właściwości spirytualne. Jego esencja jest pomocna w przypadku niemożności połączenia się z kobiecą seksualnością, braku ciepła i witalności. Odblokowuje wszystkie czakry, pozwalając kobietom odzyskać autentyczność ich seksualności, umożliwiając integrację ciepła duszy i cielesności, dzięki czemu czują się one pełne pasji i na nowo podekscytowane życiem. Może okazać się doskonała dla kobiet i mężczyzn z problemami seksualnymi, w tym z uwolnieniem się od traumy związanej z byciem wykorzystanym.

Przesłanie kwiatu hibiskusa brzmi: “Mój kielich wypełnia się miłością, przynosząc duszy radość i śmiech”. Hibiskus otwiera nas na szerszą, mniej ograniczającą perspektywę zarówno osobistego, jak i globalnego świata. Budzi ciekawość i żądzę wiedzy, pomaga przywrócić równowagę, kiedy jesteśmy zdezorientowani własnymi zachowaniami. Symbol hibiskusa pozwala uwolnić warstwy wrażliwości, które stworzyło bycie w fizyczności, w tym te z poprzednich pokoleń. Nasze ciało nosi te warstwy jak płaszcz owinięty wokół siebie, od życia do życia. Nieświadome emocje mogą pojawić się niespodziewanie, kiedy czujemy się wrażliwi w takich obszarach jak związki i poczucie własnej wartości i nie rozumiemy, dlaczego czujemy się tak, a nie inaczej.

Siemię lniane - efekty regularnego picia przez miesiąc>>

Hibiskus przyciąga wiele pozytywnej uwagi i uznania - jest doskonały do twórczej wizualizacji i stymulowania wyobraźni, ponieważ pomaga wejść w wibracyjne zrównanie się z tym, co pożądane. Pomaga okiełznać twórcze zdolności oraz nadaje pozytywny kierunek sile życiowej. Przyciąga do naszego życia więcej piękna i obfitości. 

Hibiskus jest również używany w medytacji i jodze. Kwiaty reprezentują centrum serca, czyli punkt czakry znajdujący się na środku klatki piersiowej. Często używa się ich do promowania miłości do siebie samego. Ponadto hibiskus jest związany z kobiecą energią i może pomóc zwiększyć płodność i kreatywność. Z tych powodów hibiskus jest często używany w ceremoniach ślubnych i innych rytuałach, które celebrują kobiecość.

Hibiskus - znaczenie i symbolizm

Hibiskus to kwiat niezwykle elegancki i delikatny, o krótkiej żywotności. Jest symbolem kobiecości, młodości oraz pozytywności, a podczas naszej duchowej podróży przypomina nam o radości i dostrzeganiu prawdziwego piękna w najprostszych, codziennych czynnościach. Przypomina nam o tym, że na każdym etapie drogi będziemy musieli stawić czoła wielu, coraz to nowszym wyzwaniom. Hibiskus, traktowany jako totem, pomaga wnieść piękno, romantyzm i miłość do naszego życia.

Kolor hibiskusa może całkowicie zmienić symbolikę, która jest powszechnie przypisana do tego kwiatu. Co oznaczają jego najpopularniejsze barwy?

  • Biały hibiskus - kojarzy się z czystością, kobiecym pięknem i energią. Kiedy podarujesz komuś biały hibiskus, oznacza to, że uważasz tę osobę za piękną i chcesz, żeby nigdy nie straciła swojej wewnętrznej radości życia.
  • Fioletowy hibiskus - kolor fioletowy jest elegancki i tajemniczy; kojarzy się też z wiedzą. Jest uwielbiany przez osoby o ekstrawaganckiej osobowości. Kiedy podarujesz komuś fioletowy hibiskus, powiesz mu, że jest wyjątkowy i niezastąpiony.
  • Różowy hibiskus - jest symbolem przyjaźni i miłości, niekoniecznie romantycznej. Możesz podarować różowy hibiskus przyjaciołom i członkom rodziny - dać go każdej ukochanej osobie, aby okazać jej swoje uczucie. W delikatny i słodki sposób może wyrazić odbiorcy, że ci na nim zależy.
  • Czerwony hibiskus - czerwień zawsze kojarzyła się z miłością, pasją i romantyzmem. Czerwony hibiskus podarowany partnerowi wyrazi, jak bardzo go kochasz. Jeśli jesteś w związku, możesz za jego pomocą wyrazić swoją pasję. 
  • Żółty hibiskus - żółty to kolor przyjaźni. Jest radosny i sprawia, że ludzie czują się optymistyczni, szczęśliwi oraz pogodni. Jest to kwiat, który możesz podarować każdemu, aby poczuł się po prostu dobrze.

Herbata z hibiskusa - właściwości

Kwiat hibiskusa ma wiele zastosowań medycznych znanych od pokoleń. Lecznicze właściwości hibiskusa są najczęściej przypisywane piciu herbaty z hibiskusa. Można ją pić zarówno na ciepło, jak i na zimno, a smakuje podobnie jak sok żurawinowy. Najpopularniejszym gatunkiem używanym do produkcji herbaty jest hibiskus sabdariffa. 

W starożytnym Egipcie herbata z tego kwiatu była używana do leczenia zaburzeń trawienia, gorączki i infekcji bakteryjnych. We współczesnym świecie wiele osób stosuje hibiskus w podobnych celach, ale jeszcze więcej osób sięga po niego ze względu na korzyści duchowe. Mówi się, że wypicie ciepłej filiżanki herbaty z hibiskusa dodaje energii, dzięki czemu czujesz się bliżej rodziny, przyjaciół i wszystkich innych osób, na których ci zależy. 

Herbata z hibiskusa na zimno - przepis

Składniki:

1 łyżka suszonych kwiatów hibiskusa;

1 szklanka wody;

Miód do smaku;

Limonka do smaku.

  • Nalej wody do garnka i dodaj kwiaty hibiskusa.
  • Doprowadź do wrzenia, a następnie zdejmij z palnika i pozostaw na 15 minut.
  • W momencie parzenia możesz dodać szczyptę limonki, kilka łyżeczek miodu jako naturalnego słodzika lub dowolny inny dodatek smakowy, który lubisz. Inne zioła, które dobrze współgrają z hibiskusem to trawa cytrynowa i bazylia.
  • Odcedź herbatę i pozostaw do schłodzenia w lodówce przez kilka godzin.
  • Podawaj w wysokiej szklance z dużą ilością lodu i gałązką mięty lub ze świeżym kwiatem hibiskusa.

Hibiskus - skutki uboczne jego spożywania 

Obfitująca w korzyści dla zdrowia, niskokaloryczna herbata z hibiskusa jest pysznym napojem, który przyjmowany w rozsądnych ilościach, nie wywołuje skutków ubocznych. Może jednak wpływać na poziom estrogenów, więc kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem regularnego picia naparu.

Według badań, nadmiar hibiskusa w organizmie może również przyczyniać się do obniżenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi, więc osoby wrażliwe na te czynniki powinny najpierw zasięgnąć porady specjalisty. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że herbata z hibiskusa ma właściwości hydrochlorotiazydu (jest środkiem moczopędnym), więc należy ją spożywać ostrożnie. 

Zobacz: Co trzeba pić codziennie rano, żeby mieć ładne i mocne włosy?>>

Uwaga: Należy pamiętać, że chociaż hibiskus jest bezpieczny do spożycia w małych ilościach, może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, dlatego zawsze informuj lekarza o planowanym długoterminowym piciu herbaty z hibiskusa.