Modelka, która robiła zawrotną karierę w latach 90., nadal jest aktywna zawodowo - pozuje do sesji zdjęciowych, a także chodzi po wybiegach. W październiku Helenę można było podziwiać na pokazie Mugler, gdzie szła obok innej legendy modelingu - Amber Valetty. Dunka wciąż utrzymuje też żywy kontakt z przyjaciółkami, z którymi trzy dekady temu należała do panteonu supermodelek: Christy Turlington, Cindy Crawford oraz Naomi Campbell. Na początku grudnia pozowała nawet obok nich na świątecznym spotkaniu.

55-latka, choć jest stale zapraszana do współpracy przez marki i projektantów, nie pozwala jednak, by kariera na nowo zawładnęła jej życiem. Dużo czasu poświęca rodzinie, a zwłaszcza swojej mamie, siostrze oraz synowi, 24-letniemu dziś Mingusowi. Swoje ostatnie urodziny modelka spędziła w ich gronie, decydując się na kąpiel w słynnym porcie Nyhavn w Kopenhadze.

Helena Christensen pozuje w bikini z okazji urodzin

Choć w stolicy Danii temperatura oscyluje wokół kilku stopni na plusie, nie powstrzymało to supermodelki przed wskoczeniem do lodowatej wody. Dla wiernych fanów Heleny nie jest to zresztą żadnym zaskoczeniem - gwiazda słynie z tego, że jest wielką fanką morsowania, a zimne kąpiele traktuje jako sposób na zachowanie zdrowia i dobrej formy. Rok temu z okazji urodzin także zanurzyła się w zimnej wodzie w samym centrum Kopenhagi. Dla Christensen taki sposób obchodzenia urodzin stał się niemal tradycją.

Tym razem modelka miała na sobie jednoczęściowy, bladoróżowy kostium w geometryczne wzory. Urodzinowy look uzupełniała oczywiście o czerwoną szminkę - swój znak charakterystyczny. Na drugim filmie w galerii widać, jak Helena wskakuje z pomostu wprost do lodowatej wody. Nas samo patrzenie przyprawiło o dreszcze - brrrr! Na kolejnych kadrach można zobaczyć mamę Heleny, która również oddaje się morsowaniu, jej siostrę z bliskimi, a także syna. 

Życzenia urodzinowe pod instagramowym postem złożyli modelce m.in. Julianne Moore, Claudia Schiffer, Lais Ribeiro oraz makijażysta gwiazd Hung Vanngo. "Nie wierzę, że pływasz w tej lodowatej wodzie każdego roku. Kocham to! Mówią, że zimna woda konserwuje... to chyba twój sekret, dzięki któremu wyglądasz tak fantastycznie" - napisała jedna z fanek modelki.