Ten dzień będzie zapamiętany jako kolektywna żałoba całego świata po ściętych włosach Harry’ego Stylesa” – ogłosiły fanki Harry’ego. Było to zaraz po tym, gdy media obiegły zrobione z ukrycia fotki muzyka, który bawił się na koncercie U2 w Las Vegas. Na niewyraźnych zdjęciach widać, jak Harry obserwuje z trybun koncert irlandzkiej grupy, a na jego głowie – mówiąc wprost – nie ma nic oprócz króciusieńkiego „jeża”. U boku Harry’ego była jego domniemana dziewczyna, Taylor Russell. Czy to ona namówiła artystę na zmianę wizerunku? Trudno powiedzieć, bo nie wiemy nic o motywacjach Harry’ego. Nad nagłą metamorfozą zastanawiają się też fani, publikując w sieci desperacko brzmiące pytania i reakcje.

okay, ale DLACZEGO harry STYLES ogolił głowę?"

Harry Stylesie z łysą głową, proszę zadzwoń do mnie, chcę pogadać

Niektórzy snują teorie, że artysta zdecydował się na ten ruch, ponieważ przygotowuje się do nowej roli w filmie. Inni podejrzewają, że Harry mógł zgolić głowę, bo ma przed sobą zbliżającą się transplantację włosów (to standardowy sposób postępowania przed tą procedurą). Pojawiły się też rzecz jasna memy, które mają wyrazić nie tyle ubolewanie fanów nad dotkliwą stratą, lecz czysty sarkazm.

Jednak żarty na bok. Za nową fryzurą byłego członka One Direction stoi (prawdopodobnie) fryzjerka gwiazd Ayae Yamamoto. Jeszcze kilka miesięcy temu w rozmowie z mediami tłumaczyła, jakim wyzwaniem jest dla niej układanie włosów muzyka tak, aby na scenie zawsze wyglądały perfekcyjnie – niezależnie od panującej aury i od ekspresji ruchów, które wykonuje Harry.

Biorę pod uwagę lokalizację koncertu i aktualną pogodę – wilgotność ma znaczenie, gdy jest to występ na świeżym powietrzu. Zaczynam od mokrych włosów i staram się używać produktów wchłaniających wilgoć, aby przeciwdziałać poceniu się fryzury podczas ruchu. Niekoniecznie są to produkty wodoodporne – nie chcę, żeby jego włosy wyglądały na suche – ale takie, które sprawią, że jego włosy będą zawsze wyglądać lśniąco i naturalnie. Bez wystarczającej ilości produktu, jego włosy często stają się oklapnięte, ale z reguły wychodzą bardzo kręcone. Moim celem jest, żeby fryzura Harry’ego zachowała skręt i objętość” - tłumaczyła stylistka.

Być może gwiazdor miał po prostu dość czasochłonnych zabiegów fryzjerskich przed każdym wejściem na scenę? W najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat przyczyn tak nagłej metamorfozy Stylesa. Aktualne fotki artysty wykonane mu z ukrycia możecie zobaczyć na portalu TMZ.com.