Dzięki „The Crown” Netflix dał nam iluzję wglądu w bożonarodzeniowe zwyczaje rodziny królewskiej. Oczyma wyobraźni widzimy więc odświętnie przystrojoną wiejską posiadłość, kolędników, suto zastawiony stół i elegancko ubranych członków brytyjskiej dynastii. Czy pierwsze święta po śmierci Elżbiety II będą prezentować się podobnie? Eksperci zajmujący się królewskimi zwyczajami podzielili się swoimi przewidywaniami z Entertainment Tonight.

Harry i Meghan nie przyjęli zaproszenia króla Karola III. Książęca para spędzi święta w Kalifornii

Według Katie Nicholl w tegoroczne Boże Narodzenie w role gospodarzy wcielą się król Karol III i królowa małżonka Kamila. Zgodnie z tradycją nowy monarcha zaprosi swoich najbliższych do prywatnej rezydencji nieopodal wioski Sandringham. Na prowincję przyjechać mają książę i księżna Walii. W przeszłości William i Kate nieraz wybierali się na święta do domu Carole i Michaela Middletonów. Wygląda na to, że tym razem następcy tronu zasiądą do stołu u boku obecnie panującego króla. Pierwszego dnia świąt dorośli wybiorą się na coroczny spacer do pobliskiego kościoła św. Marii Magdaleny. Nie jest pewne, czy w wyprawie towarzyszyć będą im najmłodsi goście, w tym książęta George i Louis oraz księżniczka Charlotte.

Czy do hrabstwa Norfolk przyjadą także książę Harry i Meghan Markle? Para dwa razy wzięła udział w królewskich obchodach świąt. W 2017 roku postanowiono uczynić wyjątek dla ówczesnej narzeczonej Harry'ego i zezwolić jej na przyjazd do Sandringham. Zwykle uczestnictwo jest dozwolone dopiero po ślubie. 

Rodzina królewska pod kościołem w Sandringham w 2017 roku

„Harry i Meghan również zostali zaproszeni na Boże Narodzenie, ale z tego co rozumiem, nie przylecą do Wielkiej Brytanii. Spędzą ten czas w Kalifornii” – twierdzi Nicholl.

Decyzja książęcej pary nie powinna szczególnie dziwić. Rodzice Archiego i Lilibet szykują się właśnie do premiery dwóch projektów, które mogą podsycić domniemany konflikt z pozostałymi członkami rodziny. Już niedługo światło dzienne ujrzą serial dokument o życiu Sussexów i kontrowersyjna autobiografia księcia.