Hailey Bieber o swojej przerwie od pracy na wybiegach

Chociaż modelka i street style'u, od swojego debiutu w 2014 roku regularnie gościła na wybiegach najważniejszych projektantów, od grudnia 2018 roku nie pojawiła się na żadnym pokazie mody. Po raz ostatni mogliśmy podziwiać ją w prezentacji Versace Pre-Fall 2019 w grudniu 2018 roku. Od tamtej pory minęło już ponad 3 lata, a Hailey dopiero teraz zabrała głos w sprawie. W nowym wywiadzie dla magazynu Allure zdradziła powód oraz opowiedziała o negatywnym doświadczeniu, które skłoniło ją do wycofania się z modelingu wybiegowego.

„Miałam naprawdę złe doświadczenia z reżyserem castingu, który był bardzo ważny”

– powiedziała.

„Powiedział mojemu agentowi coś, co po prostu zachwiało moją pewnością siebie, jeśli chodzi o wybieg. Nie chcę czuć się źle z powodu siebie w tym miejscu, ponieważ czuję się naprawdę dobrze z inną pracą, którą wykonuję. Więc dlaczego miałabym w ogóle postawić się w sytuacji, w której czuję się niewystarczająca?”

Od czasu ostatniego wystąpienia na wybiegu, Bieber kontynuuje karierę modelki edytorialowej i okładkowej. I wychodzi jej to conajmniej dobrze! Ostatnio 25-latka zdobiła pierwsze strony takich magazynów jak Harper's BAZAAR czy V Magazine, a także została twarzą kampanii Miu Miu oraz Jimmy Choo. Swoją pozycję w branży mody umocniła też dzięki swojego nienagannemu stylowi, który śledzą wszystkie miłośniczki mody ulicznej.

Następny krok w karierze Bieber? Już w czerwcu modelka zadebiutuje ze swoją marką produktów do pielęgnacji skóry Rhode. Jej inauguracyjne produkty będą koncentrować się na zatrzymaniu wilgoci i nawilżenia w skórze. Modelka opowiedziała o swoim procesie tworzenia produktów, w tym wzięciu udziału w lekcjach dermatologii online i rozmowie z innymi założycielami marek beauty, takimi jak Hyram Yarbro, Charlotte Palermino i Kim Kardashian.

„Produkty Rhode dałam wielu różnym wizażystom, aby mogli wypróbować je na swoich klientach i otrzymałam naprawdę dobre opinie na ich temat”

– powiedziała o swoich produktach Hailey Bieber.