Hailey Bieber pozwana!

Hailey Bieber ma teraz bardzo wiele na głowie. Nie tylko promuje swój najnowszy projekt, czyli linię kosmetyków „Rhode”, ale musi się zmierzyć także ze związanymi z tym problemami. Modelka została pozwana o kradzież nazwy swoich kosmetyków od marki modowej prowadzonej przez duet projektantek Purne Khatau i Phoebe Vickers. Zespół prawny kobiet twierdzi, że Hailey zdawała sobie sprawę z istnienia marki, a nawet próbowała wykupić prawa do jej nazwy w 2018 roku. Projektantki odmówiły, co jednak nie powstrzymało Hailey przed uruchomieniem własnej marki Rhode.

"To niefortunna okoliczność. Oczywiście rozumiemy, że Hailey chce używać swojego drugiego imienia dla swojej marki, ale prawo w tej kwestii jest jasne: nie można mylić marki tylko dlatego, że się chce. To, co robi pani Bieber, szkodzi firmie, którą dwie kobiety pieczołowicie budowały, tworząc rosnącą, globalną markę” - czytamy w oświadczeniu prawników projektantek.

Wprowadzona na rynek w 2014 roku marka Rhode oferuje m.in. kolorowe sukienki, które pokochały takie gwiazdy, jak chociażby Kelly Clarkson. Projektantki w swoim oficjalnym oświadczeniu podkreśliły, że ich celem nie jest zaszkodzenie marce Hailey Bieber, ale ochrona ich własnego biznesu, któremu marketing modelki wyrządza „natychmiastową, trwałą i nieodwracalną szkodę”.

"Chociaż jesteśmy globalną marką, wciąż jesteśmy młodą i rozwijającą się firmą i nie możemy sobie poradzić z tym, że gwiazda z popularnością Hailey używa nazwy naszej firmy do sprzedaży powiązanych produktów. Jako kobiety i przedsiębiorczynie, życzymy jej samych sukcesów. Hailey ma status gwiazdy i wpływy. My mamy tylko markę, którą same zbudowałyśmy”- powiedziały projektantki.

Sprawa wygląda bardzo poważnie i może w znacznym stopniu zaszkodzić nowej marce Hailey. Projektantki domagają się od sądu zablokowania modelce możliwości używania nazwy Rhode, aby uniknąć pomyłek między ich markami. Jak na razie ani Hailey, ani jej prawnicy nie odnieśli się do całej sprawy.

Kłopoty z nazwą marki Hailey Bieber

W latach 2019 i 2020 Hailey próbując wejść do świata urody, złożyła wnioski o rejestrację nazwy marki - „Bieber Beauty”. Wniosek został ostatecznie odrzucony ze względu na możliwość pomylenie marki z wcześniejszymi firmami zarejestrowanymi przez jej męża - Justina Biebera. Hailey próbowała odwoływać się o tej decyzji, jednak ostatecznie zrezygnowała z nazwy i zdecydowała się na użycie swojego drugiego imienia - Rhode.