Dla przypomnienia Justin i Selena spotykali się przez długie lata i byli wówczas jedną z ulubionych nastoletnich par. Związek ten należał jednak do bardzo burzliwych. Młodzi muzycy często się rozstawali, a chwilę później paparazzi łapało ich ponownie na wspólnych spotkaniach. Kiedy w marcu 2018 roku media ogłosiły, że Jelena (połączenie imion stworzone przez fanów) mają ponownie przerwę, ich wielbiciele byli pewni, że to tylko przejściowe problemy. 

Getty Images

W czerwcu 2018 roku Justin zaczął oficjalnie spotykać się z Hailey, by miesiąc później ogłosić światu zaręczyny. Zdruzgotani fani Gomez, nie mogli zrozumieć czemu Justin tak szybko o niej zapomniał. Zarzucali Hailey rozbicie związku i wprost sugerowali, że Baldwin musiała widywać się z Bieberem w trakcie jego związku z Seleną. Oprócz piosenki, w której Justin dosyć niepochlebnie opisał swoją ekspartnerkę, niewiele zostało publicznie powiedziane. 

Getty Images

Po czterech latach małżeństwa z Justinem, Hailey po raz pierwszy przerwała milczenie i zdradziła jak sytuacja wyglądała z jej perspektywy. Na początku rozmowy modelka została zapytana co uważa o tym, że wraz z Bieberem była mocno krytykowana odnośnie zaręczyn. 
„Myślę, że oboje byliśmy naprawdę młodzi. Kiedy się zaręczyliśmy, miałam 21 lat, a on 24. Nigdy nie sądziłam, że wyjdę za mąż tak młodo. Nasza decyzja dla wielu mogła wydawać się szalona, ale w tamtym czasie była właściwa dla nas obydwojga.”- później Hailey odniosła się do związku Justina i Seleny- „Rozumiem, jak to mogło wyglądać z zewnątrz. Jest dużo różnych opinii i wersji tej historii, ale jestem przekonana, że dobrze było zamknąć tamte drzwi [o rozstaniu Justina i Seleny- przyp. red.]”

Hailey dodała, że ma pełną świadomość jak długą historię Justin dzieli z Seleną, ale jednocześnie pokreśliła, że nie była nigdy jej częścią. Zapytana wprost przez prowadzącego podcast czy kiedykolwiek spotykała się z Justinem w trakcie jego związku z Gomez powiedziała:  „Nie, ani razu. Kiedy zaczęliśmy się spotykać, on nie był w związku. Mieszanie w czyjejś relacji nie byłoby zgodne z moimi wartościami. Po prostu nigdy bym tego nie zrobiła. Zostałam inaczej wychowana...”

„Myślę, że to była najzdrowsza, najbardziej dojrzała decyzja, jaką mógł podjąć i szanuję ją”- powiedziała Hailey 

„Jako kobieta nigdy nie chciałabym wejść z kimś w związek, zaręczyć się z nim czy wyjść za niego za mąż w głębi serca zastanawiając się czy on na pewno zamknął za sobą poprzedni rozdział "-  kontynuuje. - "Powodem, dla którego nam wyszło był fakt, że tamten związek był już zakończony."

O samej Selenie Gomez powiedziała, że ją szanuje i nie ma z nią żadnego problemu. Na koniec dodała, że nie jest w stanie naprawić każdej narracji dotyczącej tej historii, a najważniejsze jest dla niej to, że ona i Justin są szczęśliwi.