W swoich ilustracjach Karolina Kijak sięga do świata kwiatów, motyli, zwierząt i przede wszystkim barwnych ptaków, które rozmalowuje na papierze za pomocą akwareli. Tym samym nie tylko pokazuje ich piękno, ale też zwraca uwagę na ich rolę w ekosystemie. Jej charakterystyczny styl zachwycił szwedzką markę, która postanowiła zaprosić ilustratorkę do współpracy przy okazji nowej kolekcji. "Natychmiast przyciągnęły nas akwarelowe ilustracje Karoliny na temat sposobu, w jaki kolory ożywają i tworzą w zwierzętach poczucie charakteru. (…) Mamy nadzieję, że dzieci - i ich rodzice - znajdą przygodę w tej radosnej wiosennej kolekcji" mówi Sofia Löfstedt, szefowa działu projektowania odzieży dziecięcej w H&M.

Kolekcja to efekt kilkumiesięcznej współpracy szwedzkiej sieciówki z polską ilustratorką, a ubrania z rysunkami Kijak trafią już wkrótce do sklepów H&M na całym świecie.

Znalazły się w niej sukienki, dżinsowe kurtki, bluzy, koszulki, spodnie, spódnice i szorty oraz dodatki (m.in. okulary przeciwsłoneczne, torebki i opaski) dla dzieci. Ubrania i akcesoria zdobią bajkowe ilustracje Karoliny Kijak-Dzikońskiej - to podobizny zwierząt na wolności i w oceanie: geparda, żyrafy, flaminga, zebry, różnorodnych ryb, rekinów i rozgwiazd. 

Polska ilustratorka autorką światowej kampanii Marc Jacobs Daisy! Rysunki Karoliny Pawelczyk pojawiły się właśnie na Instagramie marki.>>

"Razem przygotowaliśmy międzynarodową wiosenną kolekcję dziecięcą która opiera się na wykonanych przeze mnie ilustracjach akwarelowych. Kolekcja dla dziewczynek związana jest z tematyką dzikich zwierząt afryki a chłopców oceanu i rafy koralowej!" napisała na swoim Instagramie artystka i dodała "Mam nadzieję, że wam i waszym dzieciom się spodoba".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Karolina Kijak (@karolinakijak) Lut 27, 2020 o 8:43 PST

Ubrania H&M x Karolina Kijak trafią do sprzedaży w przyszłym tygodniu, 5 marca. Będzie można je kupić w sklepach stacjonarnych H&M i online. Już teraz jednak możecie zobaczyć efekty tej współpracy w naszej galerii oraz na stronie marki. Zajrzyjcie też koniecznie na Instagram @karolinakijak, by jeszcze lepiej poznać niesamowity i bajkowy świat polskiej ilustratorki. 

Suknia ślubna z sieciówki. Oto 10 najpiękniejszych wiosennych modeli, które wyglądają drożej niż w rzeczywistości>>