Giuliva Heritage powstało w bardzo prosty sposób: Margherita regularnie pożyczała ubrania z garderoby swojego partnera Gerarda i okazało się, że oboje w tym samym elemencie garderoby mogą wyglądać tak samo dobrze. W końcu zdecydowali się więc stworzyć wspólną szafy, którą po jakimś czasie przekształcili w markę. Do tego oboje uwielbiają szlachetne tkaniny i dobrej jakości materiały oraz ubrania, które nie starzeją się wraz z końcem sezonu.

Naturalnie więc Giuliva Heritage ma trzy fundamenty: nawiązanie do koncepcji wspólnej garderoby, ponadczasowość projektów oraz wykorzystanie trwałych i świetnych jakościowo materiałów. 

Brzmi świetnie? Dodajmy, że już niedługo ich projekty będą w zasięgu ręki jak nigdy dotąd - kreatywna para wraz z H&M zaprojektowała kolekcję odzwierciedlającą nowoczesne podejście do włoskiego dziedzictwa, tworząc wyjątkowe modele wykonane z materiałów pochodzących ze zrównoważonych źródeł (w całej kolekcji wykorzystano tkaniny z recyklingu). W Giuliva Heritage x H&M znalazły się tradycyjne koszule, mocne dopasowane blezery i współczesne trencze z wełny z recyklingu, poliestru z recyklingu i organicznej bawełny, a także zwiewne bluzki i sukienki. Każdy z modeli zaprojektowany jest tak, by pasował do kolejnego i pozwalał na stworzenie zwięzłej klasycznej garderoby w odcieniach beżu, granatu, ciemnego błękitu i bordo oraz z dodatkiem minimalistycznych printów, takich jak prążki czy drobna krata. 

"Wspaniale było pracować z H&M nad tą kolekcją. Wspólnie udało się stworzyć klasycznie proste projekty. Jesteśmy szczególnie zadowoleni, że do każdego looku były użyte materiały pochodzące z recyklingu. Naszą pasją jest moda autentyczna i znaczącą, która trwa i wytrzymuje próbę czasu. Ta kolekcja niewątpliwie odzwierciedla nasze wartości" mówią Gerardo Cavaliere i Margherita Cardelli Cavaliere. Mówi Maria Östblom, szefowa działu projektowania odzieży damskiej w H&M, dodaje: "Cieszymy się, że mieliśmy okazję współpracować z ekspertami w dziedzinie krawiectwa z Giuliva Heritage. Tworzenie przystępnych i ponadczasowych elementów garderoby dla nowoczesnej kobiety było ekscytującym zadaniem. Mamy nadzieję, że nasi klienci będą przekazywać te wspaniałe i trwałe ubrania z pokolenia na pokolenie".

FOTO

 Efekty tej współpracy będą dostępna w wybranych sklepach na całym świecie, a także na hm.com od 3 września. Przed premierą zajrzyjcie koniecznie do naszej galerii - mamy dla Was zdjęcia z kampanii i packshoty kolekcji Giuliva Heritage x H&M (zwróćcie uwagę na dekolt, biskupie rękawy i wysoki stan - są piękne!). PS Ceny są bardzo przystępne - gładki sweter z golfem kupicie już za 79,90 zł, spodnie garniturowe - 149,90 zł, a czarną sukienkę midi - 129,90 zł.