Najnowsza kolekcja H&M Conscious Exclusive to mariaż wytwornej elegancji i uniwersalnego stylu. Wszystkie tkaniny użyte w kolekcji powstały w sposób bardziej przyjazny dla środowiska. Podczas produkcji 10. edycji Conscious Exclusive zadebiutowały nowe materiały - mosiądz z recyklingu, cynk z recyklingu oraz TENCELTM X REFIBRATM – włókna lyocell z bawełny pochodzącej z odpadów poprodukcyjnych. Jeśli chodzi o styl kolekcji, to głównym źródłem inspiracji były bale maskowe z lat 60. minionego wieku.

Chcieliśmy stworzyć wyjątkowe kreacje, które są piękne, ale na tyle uniwersalne, że zostaną w Twojej garderobie na długie lata. Nasze klientki odkryją, że każdy element kolekcji można dopasować do nastroju i osobowości. – opowiada Ella Soccorsi, projektantka z H&M.

Co ciekawego znajdziemy w jubileuszowej kolekcji H&M Conscious Exclusive? Warto zwrócić uwagę na sukienkę uszytą z granatowego żakardu, mini sukienkę w romby (jest bardzo w stylu Edie Sedgwick!) i aksamitny garnitur. Gwiazdą kolekcji jest jednak suknia z pudroworóżowego tiulu. Wszechobecne są romantyczne falbanki, stójki i wstążki, które nadają kolekcji klimatu vintage. Uwagę przykuwa też awangardowa biżuteria.