H&M kontynuuje swoją strategię i nadal łączy ekskluzywną modę z ekologią. Już 19 kwietnia 2018 roku po raz siódmy do sprzedaży (w wybranych sklepach szwedzkiej marki i online) trafi kolekcja H&M Conscious Exclusive. Wykonana jest jak zawsze z innowacyjnych materiałów - poliestru TENCEL™, organicznego lnu, ECONYLu® i srebra z recyklingu. Co ciekawe, z tkaniny ECONYL odszyto białą suknię ślubną. Jesteśmy pewne, że "tak" powiedzą jej wszystkie panny młode, które doceniają świadomą modę. W linii  H&M Conscious Exclusive 2018 znalazły się także koszule w pasy, ażurowe tuniki, żakardowe minspódnice i pantofle z rzeźbiarską falbaną. Misterne koronki i złote zdobienia powstały z inspiracji ruchem Arts and Crafts w Szwecji. Projektanci H&M szczególnie dokładnie przestudiowali twórczość XIX-wiecznych szwedzkich artystów Karin i Carla Larssona.

"Srebro pochodzące z recyklingu jest wytwarzane ze złomu metali przy minimalnym wpływie na środowisko. Z kolei ECONYL®, włókno nylonowe w 100% odzyskane z sieci rybackich oraz odpadów nylonowych, pomaga chronić oceany przed ich zaśmiecaniem. Wykorzystanie tych innowacyjnych materiałów w naszej kolekcji Conscious Exclusive jest świetnym przykładem na to, jak można połączyć najnowszą technologię z tradycyjnymi technikami, osiągając spektakularne rezultaty” - mówi Ann-Sofie Johansson, doradczyni kreatywna w H&M.

H&M jak zawsze świadomie dobiera ambasadorów linii H&M Conscious Exclusive. Tym razem twarzą kolekcji została supermodelka Christy Turlington Burns, która założyła organizację zdrowia Every Mother Counts. Na zdjęciach autorstwa Mikaela Janssona towarzyszą jej: Aamito Lagum i Giedrė Dukauskaitė.

H&M Conscious Exclusive 2018 - GALERIA>>