Moda nieustannie zatacza kręgi. Wiemy już, że trendy na 2023 rok przyniosą powrót licealnych biodrówek i estetyki z komedii romantycznych z lat dwutysięcznych. Katie Holmes udowodniła, że nawet na czerwonym dywanie jest miejsce na kwintesencję stylu y2k, czyli tuniki noszone do jeansów. Coraz więcej it girls pozuje w świetle fleszy w stylizacjach vintage. Nasz ulubiony przykład? Margot Robbie w zmysłowej sukni Versace, która przed laty służyła Carli Bruni. Dlatego warto wziąć przykład z Gwyneth Paltrow. Zamiast udawać się na łowy do sieciówek, zajrzyjmy na dno szuflady lub przejrzyjmy wieszaki w pobliskim second-handzie. Gwiazda zaprosiła internautów do swojej obszernej garderoby i pochwaliła się sentymentalną kreacją z lat 90.

Gwyneth Paltrow zachowała sukienkę z lat 90. Chodziła w niej na randki z Bradem Pittem

Założycielka Goop pozwoliła nam zajrzeć do swojego modowego archiwum pełnego ikonicznych projektów sprzed lat. „Raz na jakiś czas wyciągam stąd ubrania i dodatki, kiedy potrzebuję czegoś na specjalną okazję. Są tu rzeczy, które uwielbiam i chcę przechować je dla siebie lub mojej córki. Na wypadek, gdyby znów były modne. Trzymam tu mnóstwo par butów z myślą o Apple” – opowiadała przed kamerą.

Wśród szpilek Prada ze spiczastym noskiem, oscarowych kreacji i zmysłowych slip dresses Dior znalazła się wyjątkowa koszulowa sukienka z metką Calvin Klein. „Chyba miałam ją na sobie na premierze, gdy umawiałam się z Bradem Pittem” – powiedziała. Gwyneth miała na myśli pierwszy pokaz filmu „Żałobnik”. Uroczyste wydarzenie odbyło się w 1996 roku w Nowym Jorku. „Sukienka jest nieco niedbała, tak bardzo typowa dla lat 90., aż krzyczy: »Nie obchodzi mnie to«” – opisała ją aktorka.

Ron Galella Collection; Getty Images

Gwyneth Paltrow jest blisko z prawie wszystkimi byłymi chłopakami >>

Gwyneth Paltrow i Brad Pitt zaczęli randkować w 1994 roku po tym, jak poznali się na planie thrillera „Siedem”. Przez trzy lata tworzyli jedną z najsłynniejszych par Hollywood. Ich miłość była temat numer jeden w plotkarskich mediach, a wspólne wyjścia na czerwony dywan rozgrzewały serca fanów z całego świata. Mimo iż rozstali się zaledwie sześć miesięcy po zaręczynach, nie żywią do siebie urazy. „Naprawdę wierzę w świadome rozstania. Kiedy spędzasz z kimś ważne chwile, dobrze jest zachować przyjaźń. Nie chcę mieć z nikim złej relacji, jeśli mogę coś z tym zrobić” – wyjawiła gwiazda. Na dowód dobrych stosunków ze swoim eks udzielili nawet wspólnego wywiadu. W trakcie rozmowy zapewniali, że utrzymują bliską więź i darzą się ogromną sympatią.