Gwyneth Paltrow i Chris Martin należą do nielicznych par w Hollywood, których rozstanie przebiegło w pokojowej atmosferze i nie towarzyszyły mu brukowe sensacje. Nawet w oficjalnym oświadczeniu aktorki, które w 2014 roku opublikowała na swojej stronie Goop, zapewniła ona, że mimo separacji oboje wciąż się kochają oraz pozostają rodziną. W jednym z późniejszych wywiadów Paltrow powiedziała też, że wokalista Coldplay jest jej "bliskim przyjacielem" i choć nie łączy ich już romantyczna relacja, niemal codziennie do siebie dzwonią i często się widują. Gwyneth ma też świetny kontakt z partnerką Chrisa, Dakotą Johnson. 50-latka i jej mąż, scenarzysta Brad Falchuk, za którego wyszła w 2018 roku, zaprosili nawet Chrisa i Dakotę na wspólne wakacje. Byli małżonkowie stwierdzili, że zależy im na utrzymaniu silnych więzów między innymi ze względu na dzieci. "Połączyło nas pragnienie, by nasze dzieci nie zostały w żaden sposób doświadczone przez nasz rozwód" - wyznała aktorka w jednym z wywiadów w 2022 roku.

Gwyneth Paltrow składa życzenia urodzinowe Chrisowi Martinowi i publikuje ich wspólne zdjęcie

Co jakiś czas para wstawia na media społecznościowe wspólne zdjęcia. Ostatnie pojawiło się latem zeszłego roku, gdy wraz z 18-letnią córką Apple świętowali zakończenie roku szkolnego. Z kolei wczoraj, w dniu urodzin muzyka, Gwyneth pokazała fotografię, na której ona i Chris stykają się głowami. "Wszystkiego najlepszego dla najukochańszego taty i przyjaciela. Kochamy cię, cajm" - można przeczytać w opisie. 

Pod postem pojawiły się tysiące komentarzy, w których fani gratulowali eksmałżonkom pięknej, dojrzałej relacji po rozwodzie. "Uwielbiam to, że wciąż pozostajecie przyjaciółmi". "W waszych oczach nadal widać miłość. To może być inny rodzaj miłości, ale wciąż jest silna". "Jesteście dla mnie inspiracją w czasie, gdy sama przeżywam rozwód" - można przeczytać pod zdjęciem.

Co ciekawe, Chris Martin to nie jedyny były partner Gwyneth Paltrow, z którym pozostaje w tak dobrych stosunkach. Aktorka słynie z tego, że dba o relacje ze swoimi ex, wśród których byli m.in. Ben Affleck i Brad Pitt.