Zamiast papierowych zaproszeń (nie licząc "save the date") był sms. Zamiast sali w stylu Soho Factory, Torwaru, był kościół, a dokładnie parafia św. Augustyna przy Nowolipki. Jest zainteresowanie? Jest. Szokujące? A i owszem. O to przecież właśnie chodziło.

W dzisiejszych czasach zdarza się, że dawne świątynie, zbory, ale także kościoły katolickie zamieniane są na kluby nocne, hotele, czy restauracje, ale trochę inaczej jest w tym przypadku. To czynna, działająca parafia z mszami o  7.00, 11.30 i 18.30. Nie będziemy dywagować, czy to obrazoburcze, czy Maciej Zień znalazł po prostu kolejną dużą przestrzeń do wynajęcia na eventy. Ocenę pozostawimy waszej opinii, a jeszcze dziś skupimy się na samej kolekcji.

Pewne niedowierzanie chyba udzieliło się też gwiazdom, ponieważ przybyła nieliczna grupa. Z drugiej strony, projektant przyznał, że na swój pokaz zaprosi tylko crème de la crème śmietanki towarzyskiej i przedstawicieli mediów. Na Żoliborzu pojawili się m.in. Joanna Horodyńska, Ada Fijał, Marcin Tyszka, Edyta Herbuś, Dorota Soszyńska, Natalia Siwiec, Aneta Kręglicka, Grażyna SzapołowskaMadox oraz Magdalena Boczarska.

Gwiazdy na pokazie Maciej Zień wiosna-lato 2014 >>

Recenzja kolekcj Zień "JESTEM" wiosna-lato 2014 >>>