Pokazy marki La Mania przyzwyczaiły nas do show na miarę światowych prezentacji kolekcji. Luksusowe wnętrza i elegancka scenografia, znakomici goście oraz projekty, o których marzy większość kobiet... To już nie tylko wydarzenie modowe, ale jedno z najważniejszych spotkań towarzyskich w sezonie.

Wydawało sie, że otrzymanie zaproszenia czy akredytacji na wczorajszy pokaz w Teatrze Wielkim będzie graniczyło z cudem. Oprócz kolekcji na wiosnę-lato 2014 miała odbyć się premiera sukien ślubnych i linii La Mania Petite, skierowanej do dzieci. Wyobrażaliśmy sobie, że wszystko będzie (tak jak zawsze) zaplanowane na najwyższym poziomie. Organizatorzy podobno przeznaczyli miejsca dla 300 osób, niestety, gości było o wiele, wiele więcej. To był chyba pierwszy pokaz, na którym gwiazdy przeważnie siadające w pierwszym rzędzie musiały zadowolić się miesjcami stojącymi, w tłumie chętnych do zobaczenia sukni inspirowanych paryskim szykiem. Wśród pominiętych byli m. in. gwiazda TVN24, znana stylistka, wybitna projektantka, redaktor naczelna ważnego magazynu o modzie, a nawet Król TVN... Można tak długo wymieniać.

Dodatkową ciekawostką był dress code. Na niebanalnym blankiecie zaproszenia pojawiła się informacja "black tie", czyli prośba o założenie długich sukien. Nie wiemy, czy na zaproszeniu była zbyt mała czcionka, czy wiekszość gości po prostu nie sprawdziła co to oznacza. Zamiast kreacji wieczorowych mieliśmy głównie plejadę sukienek koktajlowych mini, które tym razem powinny zostać w szafie. 

Najważniejszy był jednak sam wybieg i to, co się na nim działo. Mieliśmy okazję zobaczyć specjalną choreografię odtańczoną przez tancerki baletowe (przy akompaniamencie Radzimira Dębskiego), a także dzieci w białych sukieneczkach La Mania Petite. Swoje "pięć minut" miała również Ewa Chodakowska. Znana trenerka otworzyła pokaz wspomnianych wcześniej sukni ślubnych. Na koniec odbyła się aukcja charytatywna poprowadzona przez Hannę Lis. Zlicytowano trzy sukienki, a pieniądze zostaną przeznaczone na dalsze leczenie Beaty Jałochy.

Gwiazdy na pokazie La Mania wiosna-lato 2013 >>