Już po raz szósty w sławnym Museum of Modern Art zorganizowano galę MoMA Film Benefit poświęconą filmowcom. W tym roku, wyróżniono (pierwszy raz w historii tego wydarzenia) aktorkę, a dokładnię Tildę Swinton. Zdobywczyni Oscara za rolę w produkcji "Michael Clayton" obchodziła tego samego dnia 53 urodziny. Oczywiście nie zabrakło tortu!

Tilda Swinton z tortem urodzinowym podczas MoMA's 6th Annual Film Benefit, fot. East News

Tilda Swinton przyznała, że ostatni raz imprezę urodzinową miała w wieku 9 lat: "Mieliśmy trampolinę. Ale kto by pomyślał, że 53 urodziny przebiją tamto?". Na bankiecie pojawili się przyjaciele jubilatki: David Bowie, Ralph Fiennes oraz Karl Lagerfeld. Niemiecki projektant był odpowiedzialny za stylizację gwiazdy wieczoru oraz innych celebrytek, które pojawiły się w nowojorskim muzeum w kreacjach Chanel. Były to: Jessica Biel, Sofia Coppola, Leigh Lezark, Lady Amanda Harlech oraz Alexa Chung.

W MoMA zorganizowano również imprezę magazynu WSJ. - "Innovator of the Year 2013". Tego wydarzenia nie mogła przegapić Gisele Bündchen. Brazylijka zdobi najnowszą okładkę czasopisma (zobacz tutaj). Na czerwonym dywanie mogliśmy zobaczyć jej koleżanki po fachu (Karlie Kloss, Jessicę Hart, Constance Jablonski), a także Marthę Stewart i Pharrella Williamsa z żoną Helen Lasichanh.

Gwiazdy na dwóch imprezach w MoMA >>

Ubierz się jak Rachel Roy na MoMA's 6th Annual Film Benefit: