Kolacja Nespresso odbyła się tuż przed, a dokładnie przeddzień gali zamknięcia 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, a w trakcie całego wydarzenia uczestnicy oraz aktorzy mogli spróbować kawy sygnowanej przez markę w specjalnej strefie. W tym samym miejscu codziennie odbywały się warsztaty z tworzenia koktajli kawowych inspirowanych słynnymi filmami. Za to piątkowy wieczór był idealnym momentem, żeby porozmawiać o filmach, które walczyły o Złote Lwy w Gdyni. Dlaczego właśnie Nespresso było jednym z głównych partnerów polskiego festiwalu filmowego? Marka współpracuje również przy tak prestiżowych imprezach jak BAFTA, TriBeCa, Rencontres du 7ème Art Lausanne, Berlinale, czy przy słynnym Cannes, w Karlowych Warach, Wiedniu, San Sebastian oraz w Zurychu. 

W niedawno otwartej restauracji Mondo di Vinegre (lokal znajduje się tuż przy porcie, w siedzibie Muzeum Emigracji) zorganizowano kolację pod hasłem "The Choices We Make". Na liście gości znaleźli się: Małgorzata Kożuchowska, Łukasz Simlat, Maria Dębska, Jacek Borcuch, Marta Żmuda Trzebiatowska, Kinga Dębska, Tomasz Ziętek, czy influencerka Paula Jagodzińska. Wieczór poprowadzili krytyk filmowy Łukasz Maciejewski oraz restaurator Maciej Żakowski. Nie zabrakło również Anny Zoll, czyli ubiegłorocznej finalistki konkursu Nespresso Talents.

Rozmowy dotyczyły wspomnianego już konkursu Nespresso Talents, któremu w tym roku przyświeca hasło "We are what we eat" oraz jak świat gastronomii (także w Polsce) odpowiada na trend zrównoważonego rozwoju. Ważnym tematem były również filmy konkursowe i niesamowite role polskich aktorów. Komentowano występ Marty Żmudy Trzebiatowskiej w "Mowie ptaków", jak i niezwykłą historię przedstawioną w filmie "Boże ciało" w reżyserii Jana Komasy. Nie zabrakło również przepysznej kawy. W trakcie kolacji odbyły się trzy momenty kawowe, a mianowicie degustacja degustacja kaw pochodzących z ziaren z różnych zakątków świata. Kawa z Indonezji podbiła serca większości gości.