Jak co roku do Trójmiasta przyjechali najważniejsi twórcy i aktorzy z polskiej branży filmowej. Dlaczego? 18 września rozpoczął się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017 - to już 42. edycja tego prestiżowego wydarzenia. W konkursie głównym zobaczymy aż 17 filmów i to one powalczą o słynne Złote Lwy. Nominację otrzymały takie produkcje jak "Amok" Katarzyny Adamik, "Najlepszy" Łukasza Plakowskiego, "Pokot" Agnieszki Holland, czy "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" Marii Sadowskiej

Gwiazdy na rozdaniu nagród 44. Festiwalu Filmowego w Gdyni. [suknie, kreacje, zdjęcia] >>

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: kto przyjechał?

Na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni pojawili się: Zofia Wichłacz, Magdalena Cielecka, Magdalena Popławska, Radzimir Dębski, Borys Szyc, Agnieszka Grochowska, Arkadiusz Jakubik, Andrzej Zieliniński, Anna Seniuk, Marcin Kwaśny, Jakub Gierszał, Agnieszka Woźniak-Starak, Monika Olejnik, Magdalena Boczarska, Anna Czartoryska-Niemczycka oraz Katarzyna Wołejnio.

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017: debata ELLE i Kryształowa Gwiazda ELLE

ELLE już od 17 lat wspiera Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Także i w tym roku odbyła się debata na temat pierwszoplanowych ról kobiecych w polskim kinie. Jak dużo ciekawych propozycji ról kobiecych pojawia się w polskiej kinematografii? Czy scenariusze z kobietą w roli głównej są interesujące dla reżyserów i odbiorców? Jakie aktorki są najczęściej wybierane, jakie role nas wzruszają i poruszają? 22 września, podczas Młodej Gali wręczyliśmy Kryształową Gwiazdę ELLE za najlepszy debiut!

Gwiazdy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2017 >>