Cinema Against AIDS to coroczna gala organizowana przez fundację amfAR już od 1993 roku w ramach Festiwalu Filmowego w Cannes. Celem całego wydarzenia jest wsparcie fundacji w ratujących życie badaniach dotyczących AIDS.

Podczas tegorocznej Gali amfAR miał miejsce wyjątkowy pokaz mody, sygnowany przez samą Carine Roitfeld, kryjący się pod nazwą “The Ultimate Gold Collection Fashion Show". Na wybiegu można było zobaczyć aż 40 top modelek prezentujących jedyne w swoim rodzaju złote kreacje i biżuterię.

Gala amfAR 2013: Angela Lindvall w ręcznie robionym cekinowym trenczu Burberry, zaprojektowanym specjalnie na tę okazję

Na wydarzeniu pojawiło się wiele znanych osobistości w kreacjach od wielkich projektantów. Zachwyciła nas Rosie Huntington-Whiteley w prostej, białej sukience z kolekcji domu mody Dior, do której dobrała proste szpilki w tym samym kolorze. Na uznanie zasługuje też Petra Nemcova - modelka w półprzezroczystej, granatowej kreacji od Elie Saab sprawia, że dosłownie nie możemy oderwać od niej wzroku!

Niestety nie jesteśmy przekonane do Milli Jovovich, którą na tę okazję wybrała trochę przytłaczającą suknię Valentino Couture z kolekcji wiosna 2013, która w połączeniu z raczej niedbałą fryzurą, dała efekt odwrotny od zamierzonego.

Zobaczcie, jakie gwiazdy wzięły udział w tegorocznej edycji Gali amfAR >>

Zobacz też:

Gwiazdy na Festiwalu Filmowym w Cannes >>