10 dni temu, kiedy do kiosków trafił numer ELLE France z Léą Seydoux na okładce, Francuzka była świetnie zapowiadającą się aktorką, okazjonalnie modelką. Od wczoraj jest supergwiazdą. U boku reżysera Abdellatifa Kechiche i Adèle Exarchopoulos, odebrała Złotą Palmę za film "Życie Adeli. Rozdział 1 i 2". Film Tunezyjczyka okazał się czarnym koniem festiwalu, bo choć otrzymał znakomite recenzje, na zdobywcę głównej nagrody typowano raczej dzieła najsławniejszych reżyserów. Intensywna historia lesbijskiej relacji pokonała nowe dzieło Polańskiego, "Inside Llewyn Davis" braci Coen (ostatecznie Grand Prix) i zachwycające "Only Lovers Left Alive" Jarmusha z Tildą Swinton.

Wręczenie Złotej Palmy 2013 dla filmu "Życie Adeli. Rozdział 1 i 2": Léa Seydoux, Abdellatif Kechiche i Adèle Exarchopoulos, fot. East News

Rok 2013 należy do Léi Seydoux. W świecie mody było o niej głośno dzięki premierze nowego zapachu Prada Candy L'Eau. Lżejsza wersja Candy doczekała się intensywnej kampanii reklamowej w stylu kinematografii francuskiej Nowej Fali. Léa Seydoux świetnie imitowała seksapil gwiazd lat 60. W "Życiu Adeli..." zobaczymy ją w nietypowej odsłonie, z burzą błękitnych włosów.

Sesji Léi Seydoux w ELLE France towarzyszy wywiad, w którym poruszony jest m. in. temat jej trudnej roli u Kechiche. Aktorka bardzo chwali reżysera, zaznaczając, że pozostawia aktorom dużo przestrzeni do własnych poszukiwań twórczych, a jednocześnie nie pozwala im się pogubić.

W niektórych scenach "Życia Adeli", starałam się wykroczyć poza moje ciało, poza siebie, W ten sposób sceny seksu z Adèle Exarchopoulos, wspaniałą młodą aktorką, nie sprawiały mi trudności, mimo że z natury jestem dosyć wstydliwa. Potrafiłam udawać, że to nie ja gram i jestem filmowana. Byłam jednocześnie tam i gdzie indziej. Zazwyczaj mam swoje zdanie o postaci (...). Tu musiałam zawiesić mój subiektywny punkt widzenia, oddać się w ręce reżysera. - mówi Léa Seydoux o trudnościach na planie.

Zobacz zdjęcia młodej aktorki z ELLE. Czy Léa jest przyszłością francuskiego kina? My nie możemy się doczekać polskiej premiery "Życia Adeli".

Léa Seydoux w sesji dla ELLE France w GALERII >>>

Zobacz także:

Kampania reklamowa Prada Candy L'Eau >>>

Wszystko o Cannes 2013 >>>