Gwen Stefani miała zagrać w Mr. & Mrs. Smith?

Czy potraficie wyobrazić sobie kogoś innego obok Brada Pitta w tej słynnej produkcji z 2005 roku? My nie. A jak się okazuje, nie tylko Angelina Jolie miała spore szanse w castingu do filmu...Kto jeszcze walczył o jedną z głównych ról?

W ostatniej rozmowie z Ellen DeGeneres Gwen Stefani ujawniła, że prawie stanęła na planie hitu kinowego "Mr. & Mrs. Smith" razem z Bradem Pittem! Wokalistka zespołu No Doubt i prezenterka programu Voice powiedziała, że była przesłuchiwana do głównej roli w filmie akcji Douga Limona, ale przegrała go z Angeliną Jolie.

Do jakiej roli w filmie, którą widzowie byliby zaskoczeni, miałaś przesłuchanie? 

- zapytała DeGeneres, na co 52-latka odpowiedziała:

Pan i pani Smith: Angelina mnie pobiła.

Po tym, jak publiczność westchnęła z wrażenia, Stefani zażartowała, że film „byłby zupełnie inną historią”, gdyby zagrała z Pittem jako Jane i John Smith. Przypomnijmy, że w centrum fabuły produkcji znajduje się para, która prowadzi podwójne życie jako nieszczęśliwe małżeństwo i zabójcy na zlecenie.

Chociaż "Mr. & Mrs. Smith" był światowym hitem, który zarobił 487 milionów dolarów na całym świecie, jego produkcja stała się również widowiskiem tabloidowym. To właśnie wtedy rozpoczął się płomienny romans Pitta i Jolie, kiedy ten był jeszcze żonaty z Jennifer Aniston. Pitt, który później poślubił Jolie w 2004 roku, w wywiadzie dla Rolling Stone z 2008 roku, powiedział, że „zakochał się” w nagrodzonej Oscarem dziewczynie. Para rozstała się w 2016 roku, a w 2019 doszło do rozwodu.

Gwen Stefani - kariera filmowa

Gwen Stefani, choć nie dostała tej roli w filmie Limana, zdobyła nominację do nagrody Screen Actors Guild Award za rolę w filmie "Aviator", w reżyserii Martina Scorsese z Leonardo DiCaprio w roli głównej, w którym zagrała legendę Hollywood, Jean Harlow. Wielokrotnie wystąpiła także jako ona sama w takich programach telewizyjnych jak Gossip Girl i Portlandia, a także podkładała głos jako DJ Suki w filmie animowanym Trolls z 2016 roku.