Nowa kolekcja Gucci jako serial? Wszystko na to wskazuje. W tym sezonie Alessandro Michele - który od początku pandemii szuka zupełnie innych dróg tworzenia i prezentowania mody - postanowił podjąć współpracę z twórcami filmowymi. W efekcie on i Gus Van Sant wyreżyserowali wspólnie siedem odcinków modowego filmu, w których będzie można obejrzeć gwiazdy związane z włoskim domem mody i przyjaciół Michele (wśród nich znaleźli się między innymi Billie Eilish, Florence Welch i Harry Styles, jedne z najchętniej wyszukiwanych w sieci współczesnych ikon stylu).  

Harry Styles: bluzki z żabotem, kolorowe paznokcie i brokatowe dżinsy. Dlaczego kochamy styl muzyka?>>

Obraz powstał w Rzymie i opowiada o codzienności artystki-performerki Silvii Calderoni.

Dyrektor kreatywny Gucci zaplanował, że produkcja będzie pokazywana cyklicznie - ma to być publikacja jednego odcinka dziennie przez cały festiwal. Tym projektem Alessandro Michele chce wypełnić swoje założenia z wiosny, kiedy w "Notes from the Silence" pisał o potrzebie ograniczenia liczby pokazów mody oraz odrzucenia tradycyjnego kalendarza branży. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Gucci Official (@gucci) Lis 5, 2020 o 8:00 PST

Alessandro Michele zapowiada zmiany w Gucci: "Nasze lekkomyślne działania spaliły dom, w którym mieszkamy">>

Siedmioodcinkowy miniserial Gucci, zatytułowany "Ouverture of Something That Never Ended", będzie można obejrzeć podczas digitalowego festiwalu mody i filmu - GucciFest już między 16 a 22 listopada. Transmisja przewidziana jest na YouTube, Weibo i dedykowanej stronie GucciFest.com. Podczas wydarzenia obejrzymy także piętnaście innych modowych filmów, za które odpowiadają wschodzące gwiazdy mody, osobiście wyselekcjonowane przez Michele. Będą to Ahluwalia, Shanel Campbell, Stefan Cooke, Cormio, Charles De Vilmorin, JordanLuca, Mowalola, Yueqi Qi, Rave Review, Gui Rosa, Rui, Bianca Saunders, Collina Strada, Boramy Viguier i Gareth Wrighton..

Nowa kampania Gucci poruszyła internautów. Pokazuje kwarantannę w niecodzienny sposób>>