Kolorowe i babcine ubrania oraz elementy garderoby, które pozornie zupełnie do siebie nie pasują i... instrukcja krok po kroku, jak je ze sobą połączyć. Nowy i zdobywający zawrotną popularność challenge na TikToku tym razem dotyczy świata mody, a konkretnie jednej marki: Gucci. W "Gucci Model Challenge" już na początku słyszymy "Dzisiaj pokażę Wam, jak wyglądać jak model Gucci. Gucci - jeśli to oglądasz, pozwól mi pozować dla siebie". Potem po kolei pojawiają się między innymi jasny golf, koszula, kamizelka, marynarka lub płaszcz, spodnie z rozszerzaną nogawką, spódnica, apaszka zawiązana na głowie i okulary w grubych oprawkach. Efekt końcowy założenia na siebie tej warstwy ubrań? Dokładnie taki jak z pokazów Gucci pod rządami Alessandro Michele.

Alessandro Michele rezygnuje z podziału kolekcji na płcie. Gucci MX to nowa kategoria w ofercie marki, które dedykowana jest wszystkim>>

Głos, który przeprowadza Was przez instrukcję zostania Gucci model, brzmi znajomo? Jeśli oglądaliście "Chilling Adventures of Sabrina" na Netfliksie, na pewno go rozpoznajecie - to Lachlan Watson

W wyzwaniu wzięły udział już tysiące użytkowników TikToka, a sam hasztag #GucciModelChallenge ma już w popularnej aplikacji ponad 7,9 mln wyświetleń. 

Co na to Alessandro Michele? Póki co nie odniosło się do całej akcji, ale kto wie - może wezmie ten casting na poważnie i wkrótce w kampanii Gucci zobaczymy gwiazdy TikToka. W końcu były już w Celine, a Michele znany jest ze śmiałych rozwiązań (ostatnio jego nową kolekcję prezentowały osoby, które rzeczywiście przy niej pracowały - to jest pracownicy Gucci). 

@sterlingmonett

Instagram//sterlingmyers

♬ original sound - unofficiallachwatson
@iblamepraise

How did I do? ##guccimodelchallenge ##guccimodel ##GoSkate ##style ##tiktokfashion c:@unofficiallachwatson

♬ original sound - unofficiallachwatson

Gucci Resort 2021: początek eksperymentu>>