Grammy Awards 2018 już za nami! Kto triumfował tego wieczoru? Najwięcej nominacji do Grammy 2018 dostali Jay-Z, Kendrick Lamar, SZA oraz Bruno Mars. To właśnie autor takich hitów jak "That's What I Like" i "24K Magic" zdobył najwięcej, bo aż sześć statuetek, w tym za najlepszy album i za najlepszy utwór roku. Największym przegranym okazał się mąż Beyoncé. Jay-Z otrzymał aż osiem nominacji, jednak nie wygrał w żadnej kategorii. 60. ceremonia  Grammy Awards zorganizowana w Staples Center obfitowała w wiele ciekawych momentów. Najwięcej mówiło się o białych różach, które artyści mieli ze sobą na czerwonym dywanie. O co chodzi? Gwiazdy muzyki wyraziły tym swoje poparcie dla ruchu Time's Up i walki z nierównościami wśród kobiet i mężczyzn. Na ten krok zdecydowali się m.in. Miley Cyrus, Rita Ora, Zayn Malik, Kelly Clarkson, Pink, Cardi B, Sam Smith, czy Anna Kendrick. Lorde zamiast róży miała na plecach przyszytą kartkę z cytatem eseju autorstwa Jenny Holzer. Pośmiertnie doceniono również aktorkę znaną z "Gwiezdnych Wojen", Carrie Fisher, Leonarda Cohena oraz inżyniera dźwięku Toma Coyne, który współpracowała m.in. z Beyoncé, Taylor Swift, Adele, Demi Lovato, Samem Smithem, czy Bruno Marsem.

Hitem na Grammy 2018 z pewnością był moment, kiedy Blue Ivy poprosiła swoją sławną mamę, żeby przestała... klaskać! Koniecznie musicie to zobaczyć:

Jeszcze raz:

Poruszające były również występy na Grammy Awards 2018. Kesha swoją piosenką "Praying" wzruszyła całą publiczność (jej show poprzedziło wystąpienie Janelle Monae), a Maren Moriss, Eric Church i Brothers Osborne wykonali "Tears in Heaven" Erica Claptona ku czci 58 osób, zabitych kilka miesięcy temu podczas festiwalu muzycznego w Las Vegas. Na długo zapamiętamy również "Joanne" i "Million Reasons" Lady Gagi. Na scenie pojawiła się również Rihanna. Piosenkarka zaśpiewała "Wild Thoughts", singiel autorstwa Dj Khaleda.