Oczywiście, gotowe opisy na Tindera dla dziewczyny nie służą wyłącznie temu, aby je kopiować – wówczas szybko okazałoby się, że wszyscy przedstawiają się w ten sam lub bardzo podobny sposób. Jednak to właśnie na podstawie przykładowych opisów, a także porad i wskazówek, możesz sprawdzić, co dobrze zamieścić na swoim profilu, a z czego lepiej zrezygnować.

Dlatego też - zwłaszcza jeśli nie masz żadnych pomysłów na opis na Badoo, Tindera czy Bumble - zapoznaj się z naszymi propozycjami. Potraktuj je jako inspiracje, a stworzenie opisu stanie się znacznie łatwiejsze. W żadnym wypadku jednak nie pozostawiaj opisu pustym: badania statystyczne udowadniają, że to spory błąd.

Dlaczego opis na Tindera jest tak ważny?

Wiele dziewczyn uważa, że zdjęcia są wystarczające, aby przykuć uwagę mężczyzn. Oczywiście – nie są bez znaczenia, jednak to opis na Tinderze najczęściej sprawia, że użytkownicy decydują się zagadać.

 • Gotowe opisy na Tindera dla faceta są bardzo popularne – i nie ma co się dziwić. Badania prowadzone na Cornell University udowadniają, że mężczyźni z uzupełnionym opisem zdobywają więcej par i to aż o ponad 400%. Można się spodziewać, że w przypadku kobiet opis także generuje podobny efekt. Wykorzystaj to i opisz siebie chociaż w kilku słowach.
 • Choć może wydawać się oczywiste, wiele osób zdaje się o tym zapominać – odpowiedni opis może sprawić, że znacznie szybciej znajdziemy osobę, której szukamy. Jeśli zawrzesz już na wstępie swoje oczekiwania, masz znacznie większe szanse na to, że trafisz na kogoś, kto je podziela.
 • Ludzie lubią oceniać po pozorach. Na podstawie twoich zdjęć mężczyźni mogą w prosty sposób wyciągnąć wnioski, które nijak nie będą odpowiadać rzeczywistości. To właśnie za pomocą opisu możesz uzupełnić swój obraz i sprawić, że zaprezentujesz się jeszcze lepiej.

Tinder – jak opisać siebie na portalu randkowym?

Wiele osobom wydaje się, że wystarczy instrukcja na Tindera, aby w łatwy i szybki sposób znaleźć miłość życia. Niestety, nie dysponujemy żadną metodą, która przyniesie stuprocentowy sukces i sprawi, że wymyślony przez ciebie opis będzie idealny. Mamy jednak w zanadrzu kilka porad, które mogą pomóc:

 • Bądź autentyczna. Nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Nie staraj się umieścić w opisie tego, co wydaje ci się, że mężczyźni chcieliby przeczytać.
 • Nie zanudzaj. Bio na Tindera nie może być zbyt długie – wówczas nie przykuje uwagi i niewielu przez nie przebrnie.
 • Zastanów się, na czym ci zależy. Szukasz kogoś do one-night-standu, czy możesz marzysz o długim poważnym związku? Jeśli masz sprecyzowane oczekiwania, napisz o nich w opisie.

Jaki opis na Tindera? Szczery!

Gotowe opisy na Tindera dla dziewczyny zarysowują jednoznaczną wizję kobiecości. Według nich, mężczyźni najchętniej przesuwają w prawo na widok wrażliwych kobiet, które mogą otoczyć opieką. Na całe szczęście, świat nie jest tak prosty. Silne kobiety także cieszą się uznaniem i są postrzegane jako atrakcyjne. Dlatego nie próbuj na siłę przedstawić się jako ktoś, kim nie jesteś. Bądź sobą – opisz szczerze swoje zainteresowania i nie bój się, że odstraszysz potencjalnych partnerów. Bo czy zależałoby ci na kimś, kto boi się niezależnej kobiety?

Jeśli szukasz partnera na stałe, to prawdopodobnie chciałabyś poznać mężczyznę, który pokocha cię taką, jaką jesteś. Daj mu szansę już od początku waszej znajomości i nie ukrywaj się za opisem, który nijak do ciebie nie pasuje.

Najgorszy opis na Tindera dla dziewczyny – czego unikać?

„Jeśli nie potrafisz znieść mnie, kiedy jestem najgorsza, to nie zasługujesz na mnie, gdy jestem najlepsza”

Te słowa Marylin Monroe stały się mottem wielu kobiet – cytat stał się tak popularny, że zawitał także na Tindera i inne aplikacje randkowe. My jednak nie polecany wstawiać do opisu sentencji czy złotych myśli. Po pierwsze, w wielu wypadkach niczego tak naprawdę o tobie nie mówią. Po drugie: sprawiają, że trudno o oryginalność i unikatowość. Nie wyróżnisz się spośród innych użytkowniczek, jeśli zamieścić taki sam opis, jak większość innych dziewczyn.

„Masz mniej niż 180 cm? Nie pisz!”

Jasne, każdy ma swoje gusta i preferencje. Jednak zamieszczając w opisie uprzedzenia i na starcie odrzucając facetów, którzy być może pasowaliby do ciebie idealnie, z pewnością nikogo do siebie nie zachęcisz – nawet wysokich facetów, którzy są w twoim typie.

„Jestem jaka jestem…”

Unikaj banałów w tym stylu. Wykorzystaj opis po to, aby zrobić dobre wrażenie i przedstawić się w jak najlepszy sposób. Teksty w stylu „napisz, jeśli chcesz się dowiedzieć, jaka jestem” są dość oklepane i nie przekazują żadnych konkretów. Prawdopodobnie też nie zachęcą mężczyzn do tego, aby rozpocząć rozmowę.

Krótki opis na Tindera – czy to dobry pomysł?

Gotowe opisy na Tindera dla dziewczyn są najlepsze, jeśli są krótkie i zwięzłe. Jaka długość sprawdza się najlepiej?

 • Niektórzy wskazują, że dobry opis na Tindera nie powinien być dłuższy niż 500 znaków ze spacjami – czyli mniej więcej 80 wyrazów. Mimo to, zaledwie 15% profili ma opisy dłuższe niż 30 wyrazów. Wydaje się więc, że od 30 do 80 słów w opisie to optymalna długość.
 • Chociaż ceni się zwięzłość, postaraj się nie dodać zbyt krótkiego opisu. Powinien on jednak przekazywać informacje o tobie i sprawiać, że inni będą w stanie sobie wyobrazić, z jaką osobą mają do czynienia. Spróbuj znaleźć złoty środek – nie pisz za wiele, jednak zawrzyj konkrety.
 • Wolisz długi opis? Nic nie stoi na przeszkodzie, ale nie zapomnij o wydzieleniu akapitów czy dodaniu emoji. Długi blok tekstu nie będzie wyglądał zachęcająco.

Inteligentny opis o sobie

Poszukiwania inteligentnego opisu o sobie na Tindera nie zawsze przynoszą spodziewane efekty. Trudno o gotowy opis, który sprawi, że wydasz się mądra i błyskotliwa – znacznie lepiej pokażesz, że posiadasz te cechy, jeśli wymyślisz tekst samodzielnie.

Jak opisać siebie na Tinderze? Jeśli chcesz mądrze wykorzystać miejsce na opis i sprawić, że tekst naprawdę zachęci inne osoby nie tylko do przesunięcia w prawo, ale i rozpoczęcia rozmowy, zwróć uwagę na kilka kwestii:

 • Punkt zaczepienia – postaraj się, aby w swoim opisie zawrzeć coś, co może stanowić punkt wyjścia do rozmowy. Dzięki temu inni będą mogli z łatwością do ciebie zagadać i nie będą mieli problemu z tym, jak rozpocząć rozmowę.
 • Konkrety – jeśli chcesz się wyróżnić, nie możesz wstawić uniwersalnego opisu, który nie będzie za wiele o tobie mówił. Dodaj parę specyficznych detali, dzięki którym twój opis stanie się bardziej szczegółowy, a co za tym idzie – znacznie ciekawszy i niebanalny.
 • Poczucie humoru – nie bój się zażartować. Z pewnością humorystyczny ton się opłaci, bo już na wstępie wydasz się pozytywna, otwarta i błyskotliwa.

Śmieszny opis na Tindera – przykłady

Nie ma wątpliwości – poczucie humoru jest atrakcyjne. Gdy kobieta zna się na żartach i potrafi rozbawić towarzystwo, od razu przyciąga uwagę mężczyzn. Dlatego też, jeśli myślisz o ironicznym czy śmiesznym opisie, nie wahaj się.

Śmieszne gotowe opisy na Tindera dla dziewczyny? Przykład znajdziecie poniżej:

„Aktualny status związkowy: Zrobiłam kolację dla dwojga. Zjadłam obie porcje”.

Jednak, jeśli wybrany przez ciebie gotowy opis na Tindera dla dziewczyny zyska na popularności, coraz więcej użytkowniczek będzie go wstawiać – a to sprawi, że zdecydowanie przestaniesz się wyróżniać. Dlatego jeśli umiesz żartować i chcesz pokazać, że masz dystans do siebie, polecamy poświęcić chwilę i spróbować samodzielnie wymyślić śmieszny opis. Wtedy z pewnością zostaniesz zapamiętana.

Przykładowe opisy na Tindera dla dziewczyny – propozycje

Pytania

Nie masz pomysłu na opis na Tindera? Spróbuj w swoim opisie zawrzeć jakieś konkretne pytanie. Może się okazać, że część użytkowników będzie nim zaintrygowana i zacznie pisać do ciebie z odpowiedziami – i właśnie w ten sposób szybko zaczniesz rozpoczynać kolejne rozmowy. Jeśli spytasz o najlepszą pizzę w mieście, możesz się spodziewać, że większość osób nie przejdzie wobec tego obojętnie i postanowi polecić swój ulubiony lokal. Przemyśl tę propozycję – nawet jeśli nie znajdziesz wymarzonej pary, otrzymasz wiele sprawdzonych kulinarnych rekomendacji…

Talenty

Oczywiście nie chodzi o przechwałki. Niektóre z dziewczyn w opisie na Tindera zamieszczają informacje o talentach i zdolnościach – podchodzą jednak do tego z przymrużeniem oka. Można dowiedzieć się, że potrafią zjeść wszystko czy zasnąć wszędzie. Przedstawienie swoich super mocy w śmieszny, ironiczny sposób może sprawić, że szybko wpadniesz komuś w oko.

Literówka

Zwykle polecamy zadbać o poprawność językową w opisie na Tinderze – jednak, są od tego wyjątki. Okazuje się, że nic nie angażuje odbiorców tak bardzo, jak literówka. Jeśli w swoim opisie zawrzesz rzucający się w oczy błąd, możesz się spodziewać, że część osób napisze do ciebie tylko po to, aby ci o nim powiedzieć… I rozmowa się zacznie – a przecież o to chodziło.

Interesujący fakt o sobie – pomysł na opis na Tindera

Ciekawe opisy na Tindera zwykle są oryginalne i wyróżniające się. Co zrobić, aby stworzyć unikatowy opis? Wystarczy, że w opisie umieścisz interesujący fakt o sobie. Pomyśl o czymś nietypowym, co ci się przydarzyło. A może masz jakiś niezwykły talent? Fakt, który znajdzie się w twoim opisie, może być doprawdy absurdalny – nie tylko sprawi, że opis stanie się interesujący, ale i prawdopodobnie kogoś rozbawi.

Równie dobrze w opisie możesz umieścić ciekawostkę, o której ostatnio się dowiedziałaś – zwłaszcza, jeśli będzie dotyczyć twojej pasji lub hobby. Taki sposób przedstawienia swoich zainteresowań z pewnością okaże się bardziej atrakcyjny niż zwyczajne wskazanie, że lubisz podróże czy oglądanie filmów. Zadbaj o oryginalność. Jednocześnie jednak pamiętaj, aby wybrany przez ciebie interesujący fakt był choć w pewnym stopniu związany z prawdą. Nie chodzi wyłącznie o to, aby przykuć uwagę, ale także pozwolić innym dowiedzieć się czegoś o tobie.

Zaskakujące opisy na Tindera dla dziewczyny

Internet pełen jest screenów z aplikacji randkowych, które zawierają najbardziej zaskakujące opisy na Tindera dla dziewczyn. Ich popularność nie bierze się jednak stąd, że stanowią doskonałe źródło inspiracji: wręcz przeciwnie, stały się po prostu memami. Dlatego, jeśli nie chcesz aby twój opis został wyśmiany, dobrze przemyśl, co chcesz napisać. Oczywiście, szokująca czy zabawna treść sprawi, że przykujesz uwagę innych – jednak zbyt zaskakujący opis może okazać się odstraszający. 

Spróbuj odnaleźć balans – możesz zawrzeć w treści opisu coś naprawdę szokujące, jednak nie zapomnij dodać chociaż kilka informacji o tym, jaka naprawdę jesteś. Dzięki temu pozostali użytkownicy zaintrygują się nie tylko żartem, ale i po prostu tobą.