„Szczęście ci sprzyja, Leo Grande” - wszystko, co wiemy o filmie

W filmie „Szczęście ci sprzyja, Leo Grande”, emerytowana nauczycielka religii Nancy Stokes jest zdeterminowana, by zrealizować swoje plany. Grana przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson (nagradzana za rolę w filmie „Howards End” z 1992 roku oraz za napisanie scenariusza do filmu "Rozważna i romantyczna” z 1995 roku), Nancy bierze sprawy w swoje ręce i wynajmuje osobę świadczącą usługi seksualne, aby w końcu przekonać się, o co tyle hałasu. Nie spodziewa się jednak, że oprócz wielu nowych doznań, zyska także wyjątkową relację. "Nigdy nie miałam orgazmu. Są zakonnice, które mają większe doświadczenie seksualne niż ja!" - wykrzykuje w zwiastunie tej drapieżnej komedii. I tu właśnie wkracza tytułowy Leo Grande (Daryl McCormack z „Peaky Blinders”), gotowy pomóc Nancy odhaczyć wszystkie intymne czynności. Film reżyseruje Sophie Hyde, a scenariusz napisała angielska komiczka Katy Brand. 

„Good Luck to You, Leo Grande” przełamuje tabu

„Szczęście ci sprzyja, Leo Grande” to film, który przełamuje tabu dotyczącego seksualności, a przy tym porusza ważne kwestie, często spychane na boczne tory. Pożądanie i nagość po sześćdziesiątce, pokazane są bez upiększeń, co wciąż w kinie jest rzadkością.
"To wielkie wyzwanie być nagą w wieku 62 lat. Nie sądzę, żebym mogła to zrobić przed osiągnięciem wieku, w którym jestem, a jednak wiek, w którym jestem, sprawia, że jest to niezwykle trudne, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania na ekranie nieobrobionych ciał" - zdradziła Thompson, którą w filmie możemy zobaczyć całkowicie nagą. 

Film „Good Luck to You, Leo Grande” pokazywany był na festiwalach w Sundance, gdzie miał swoją premierę oraz w Berlinie. W tym roku trafi też do polskich kin, choć data jego premiery nie jest jeszcze znana.

___________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.