Gigi Hadid to jedna ze współczesnych it-girl, która inspiruje swoim stylem. Modelka, która spełnia się także w roli mamy 3-letniej Khai, jest fanką adidas Gazelle i ostatnio postawiła na model w czerwonym odcieniu. Modne sneakersy uzupełniły jej stylizację w estetyce “quiet luxury”, ale w nieco luźniejszej, chociaż wciąż eleganckiej i minimalistycznej wersji. Niedawno Gigi Hadid zdecydowała się również na metamorfozę fryzury, a długie blond włosy zamieniła na krótkiego boba, co dodało jej lekkości oraz świeżości. Kilka dni temu zadebiutowała w nowej fryzurze i stylizacji na “corporate girl”, czyli viralowej estetyce, inspirowanej latami 90. i 00., która zdobyła ogromną popularność na TikToku. Zdecydowanie do odtworzenia w biurze (i tym bardziej poza nim).

Gigi Hadid w stylizacji “office siren” w nowoczesnej odsłonie

Office siren to połączenie biurowego, zachowawczego stylu z elementami vintage i odważnej estetyki YK2, który stworzyła generacja Z, wkraczająca właśnie na rynek pracy. Jak wygląda stylizacja w duchu office siren w interpretacji Gigi Hadid? To biała koszula i marynarka, czyli nieodłączne elementy każdej corporate girl, ale w wersji crop, które odsłaniają brzuch. Modelka dopasowała do tej góry spodnie w stylu cargo. Czarne bojówki z niskim stanem przełamały look, dodając jeszcze więcej klimatu YK2. Dodatkowo, pasek opadający na brzuch i czółenka w szpic, które dopełniają całość.

fot. Raymond Hall/GC Images

Jak odtworzyć look Gigi Hadid w stylu “office siren”?

Nowoczesny look w stylu Gigi Hadid jest świetną inspiracją na co dzień, którą łatwo odtworzyć w biurze i poza nim. Odkryty brzuch jest oczywiście kwestią dyskusyjną, ale ta stylizacja będzie wyglądała świetnie z białym T-shirtem lub dopasowanym, ciemnym topem – to wersja na “casual friday”. Możesz również postawić na długą białą koszulę, która jest nieodłącznym atrybutem “corporate girl”. Po pracy łatwo zamienisz ten outfit na wieczorową wersję “office siren”. Wystarczy, że – dokładnie tak jak Gigi – skrócisz górę i odsłonisz brzuch, np. zakładając krótki top lub po prostu wiążąc oversize’ową koszulę, a na to zarzucisz krótką marynarkę. Gigi Hadid jako kolejna gwiazda udowadnia, że stylizacje w duchu “corporate girl” weszły do mainstreamu i nie dotyczą wyłącznie dziewczyn, pracujących w korporacjach.