Modelki wspierają Ukrainę: Mica Argañaraz

Zaczęło się od zamieszczonego w relacji na Instagramie oświadczenia argentyńskiej modelki Miki Argañaraz. Wyznała wówczas, że praca na wybiegu ze świadomością trwającej na tym samym kontynencie wojny jest bardzo niekomfortowa. Dodała, jako pierwsza wśród światowej sławy gwiazd wybiegu, że zamierza przeznaczyć swój dochód z Miesiąca Mody na rzecz Ukrainy. Do inicjatywy niemal natychmiast przyłączyły się kolejne kobiety z branży, w tym Bella Hadid i jej siostra Gigi, które obszernie ustosunkowały się do wydarzeń za naszą wschodnią granicą na swoich instagramowych profilach.

Modelki wspierają Ukrainę: Gigi Hadid

Gigi napisała pod zamieszczonym w poniedziałek postem:

"Posiadanie ustalonego harmonogramu Miesiąca Mody sprawia, że wraz z kolegami w pracy często prezentujemy nowe kolekcje modowe w bolesnych i traumatycznych czasach w historii. Nie mamy kontroli nad większością naszych harmonogramów pracy, ale chcielibyśmy iść 'po coś'".

 

Modelka dodała, że idąc w ślady Argentynki zobowiązuje się przekazać swoje zarobki z pokazów podczas Tygodni Mody 2022 na pomoc cierpiącym z powodu wojny na Ukrainie. 

Modelki wspierają Ukrainę: Bella Hadid

Siostra Gigi, Bella Hadid, od początku inwazji rosyjskiej stanowczo krytykowała działania Rosji. Wzywała branżę mody do działania, pisząc, że nie można pozwolić sobie na milczenie na temat „piekła rozgrywającego się za drzwiami”. Bella często bez skrępowania dzieli się ze swoimi obserwatorami bliskim jej serca sprawami, dotyczącymi zarówno jej poglądów politycznych, jak i zdrowia psychicznego. W niedzielę ponownie zamieściła post, w którym potępia systemy rządowe, które wykorzystują swoich obywateli jako amunicję, żeby rozszerzać swoją strefę wpływów. Stwierdza wprost, że to żałosne postępowanie. 

"To są prawdziwi ludzie, z prawdziwym życiem i prawdziwymi rodzinami. Nie jest to gra wideo dla prezydentów" napisała Bella. 

Modelka i jej siostra bardzo personalnie traktują wojnę w Ukrainie. Same od lat są mocno zaangażowane w konflikt izraelsko-palestyński. Ojczyzną ojca modelek, Mohameda Hadida, jest okupowana Palestyna, dlatego też obydwie od lat wspierają ruch Free Palestine. 

Getty Images

Według Marie Claire UK, modelki Kaia Gerber, Vittoria Ceretti, Kiki Willems, Francesca Summers i Aylah Peterson również przyłączyły się do akcji i zdecydowały się przekazać część swoich zarobków osobom zaangażowanym w wojnę w Ukrainie

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy