George Michael, były wokalista grupy Wham! i jedna z największych światowych gwiazd muzyki rozrywkowej nie żyje. Piosenkarz zmarł w wieku 53 lat w posiadłości w miasteczku Goring w dystrykcie Oxfordshire. Według doniesień BBC śmierci nie towarzyszyły żadne podejrzane okoliczności - artysta odszedł w spokoju w otoczeniu rodziny i przyjaciół.

George Michael (Georgios Kyriacos Panayiotou) wydał ponad 100 milionów płyt a jego kariera to niemal 40 lat muzycznych sukcesów. Te pierwsze najważniejsze odniósł, będąc częścią duetu Wham! a kolejne były już jego solowymi projektami.

W 2011 roku artysta chorował na bardzo ciężkie zapalenie płuc, przeszedł tracheotomię i był hospitalizowany w Wiedniu. Problemy zdrowotne towarzyszyły mu od tamtego czasu dość często, przez co zdarzało mu się odwoływać koncerty. 

W oficjalnym oświadczeniu agenta Georga Michaela, czytamy: "Z wielkim smutkiem, że możemy potwierdzić nasz ukochany syn, brat i przyjaciel George zmarł spokojnie w domu w okresie Bożego Narodzenia. Rodzina prosi, by uszanować ich prywatność w tym trudnym okresie."

"Last Christmas" nabiera dziś nowego znaczenia...