Zastanawiacie się, gdzie studiować modę na świecie? Zanim zarezerwujecie miejsce w zagranicznej szkolnej ławce i kupicie bilet lotniczy, skorzystajcie z tego, co oferuje internet. Darmowe kursy modowe, na dodatek stworzone przez najlepsze miejsca do nauki mody, udostępniły niedawno platformy Coursera i Future Learn, dzięki czemu możecie uczyć się od najlepszych bez wychodzenia z domu. Ze wsparciem wykładowców oraz z opracowanymi przez nich materiałami i programem szybko zdobędziecie nowe umiejętności i poszerzycie swoje zainteresowania. 

Kursy modowe przez internet

Wasze postanowienia na 2019 to więcej czytać, nauczyć się czegoś nowego i rozwijać swoje hobby związane z modą? Świetnie się składa - oto kursy, które Wam w tym pomogą i które koniecznie musicie koniecznie zrobić w tym roku.

Kurs modowy London College of Fashion - Fashion and Sustainability: Understanding Luxury Fashion in a Changing World 

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać LCF - to jedna z najważniejszych szkół kształcących adeptów mody, należąca do University of the Arts London. Kursy organizowane przez tę placówkę co semestr cieszą się ogromną popularnością wśród kreatywnych głów, a słynny college ukończyli między innymi Jimmy Choo, Alek Wek i Dawid Tomaszewski.

Czego nauczyny nas ten internetowy kurs London College of Fashion? Wszystkiego, co musicie wiedzieć na temat mody zrównoważonej, nadziei i obowiązku współczesnej branży fashion. Wśród omawianych tematów m.in. miejsce zrównoważonego rozwoju w modzie i jej kontekst w zmienianiu świata oraz poszukiwanie materiałów, narzędzi i metod, które mogą zmienić stan rzeczy. Bo póki co moda wciąż jest jedną z najbardziej zanieczyszczających świat branż. 

Zobacz: Ubrania tie-dye wracają do mody!>>

Kurs dostępny jest na platformie Future Learn. Trwa sześć tygodni i wymaga nakładu pracy około trzech godzin tygodniowo. Startuje: 25 lutego. 

Kurs modowy Museum of Modern Art (MoMA) - Fashion as Design 

Moda to dla Was sposób ekspresji? Idealnie, bo MoMA, nowojorskie muzeum sztuki nowoczesnej - mekka artystów i studentów ASP, proponuje z kurs "Fashion as Design". Poznamy na nim podstawy wzornictwa oraz wpływ elementów ubioru na kulturę, społeczeństwo czy ekonomię. Dlaczego nosimy to, co nosimy? Jak to jest zrobione? Jaki ma cykl życia? I co właściwie oznacza? Na studentów czekają wywiady, prezentacje, dyskusje i quizy sprawdzające nabytą wiedzę. 

Sugerowany czas pracy do dwie-trzy godziny tygodniowo. Kurs modowy MoMA można zrobić na platformie Coursera. Wystartował: 8 stycznia (można się zapisać w każdym momencie). 

Kurs modowy Bocconi University - Management of Fashion and Luxury Companies

Bocconi, prywatny włoski uniwersytet z siedzibą w samym Mediolanie, to jedno z najlepszych miejsc w Europie do nauki ekonomii i handlu - dlatego ich kurs modowy dotyczy zarządzania luksusowymi markami. Jeśli chcecie uczyć się biznesowej strony tej branży, nie możecie opuścić takiej okazji.

Jak pracują największe firmy odzieżowe? Kurs Bocconi University przeprowadzi Was przez pielęgnowanie dziedzictwa marki i czerpanie z jej własnej historii, budowanie znaczenia na globalnym rynku, nowe kanały sprzedaży i możliwości, które się kreują. Pokaże różne modele biznesowe i sposoby budowania strategii w różnych kategoriach produktów. A zaczniecie od określenia czym tak naprawdę jest moda luksusowa

Kurs dostępny jest na Coursera i wystartował: 8 stycznia, ale możecie się dopisać bez względu na datę. Sugerowana praca to pięć godzin tygodniowo.  

Czytaj też: Trendy wiosna-lato 2019. Te rzeczy będziemy nosić>>

W tym roku na platformie Coursera znajdziecie też m.in. kurs "A History of Royal Fashion" od University of Glasgow o brytyjskich królewskich ubiorach i ich wpływie na modę od Henryka VIII to Królowej Elżbiety II oraz oferowany przez University of Leeds "Innovation: the Fashion Industry" dotyczący historii naszych ulubionych elementów garderoby. Udanej nauki!