Podobno istnieją badania, które mówią, ile trzeba schudnąć, żeby mieć szczuplejszą twarz. Naukowcy z Kanady obliczyli, że żeby osiągnąć chudszą twarz, należy zgubić około 4 kilogramów (więcej na ten temat przeczytacie tutaj>>). Jeśli jednak nie macie w planach diety i odchudzania, możecie spróbować wyszczuplić owal twarzy optycznie za pomocą... odpowiedniej fryzury. Kojarzycie włosy Kirsten Dunst albo Jennifer Lawrence na czerwonym dywanie? Obie aktorki (które mają okrągły kształt twarzy) często pokazują się z asymetrycznym przedziałkiem. Dzięki temu ich twarz wygląda na smuklejszą. Fryzjer Lawrence stosuje też inne triki. Unosi od nasady włosy aktorki, nadając im objętości i układa w surferskie połamane fale, które opadają na twarz. W ten sposób Lawrence wygląda szczuplej. Wydaje wam się, że mając zaokrągloną twarz nie powinnyście nosić upiętych włosów? Nic bardziej mylnego. Po prostu, przy upięciach typu kok, pozostawcie z przodu luźne skręcone pejsy. Właśnie w takiej fryzurze wyszczuplającej twarz pokazała się Jennifer podczas premiery filmu "Passengers" w Kalifornii i wyglądała świetnie. Inspiracji na takiego luźnego koka szukajcie też na zdjęciach z pokazu Vivienne Hu czy Nakashima.

Ta fryzura była modna w latach 90. Dziś uwielbiają ją Kendall Jenner, Bella Hadid i Lucy Boynton >>

Fryzury wyszczuplające twarz: Jennifer Lawrence, fot. Getty

Fryzury wyszczuplające twarz: asymetria
Głównym sposobem na wyszczuplenie twarzy za pomocą fryzury jest asymetria. W optycznym zgubieniu kilku kilogramów pomoże grzywka ułożona na bok albo postrzępione pasemka. Możecie ściąć ukośnie grzywkę albo zaczesać włosy tak, by tylko ją imitowały. Jak? Obejrzyjcie fotografie z backstage'u pokazu Marco de Vincenzo (znajdziecie je w naszej galerii). Waszą twarz wyszczupli też ułożenie przedziałka nie po środku głowy, ale po prawej albo lewej stronie lub nieregularne wycieniowanie włosów. Najlepiej pozostawić je dłuższe z przodu, a tył podciąć. 

Fryzury wyszczuplające twarz: inne sposoby
By optycznie odjąć sobie kilogramów, możecie też wybrać (popularną w latach 90.) fryzurę z natapirowanym przodem. Wystarczy natapirować (z pomocą grzebienia i lakieru) grzywkę albo przednią część włosów i zaczesać ją do góry, a następnie przypiąć wsuwkami. Taką właśnie fryzurę nosiły modelki na pokazie Cividini jesień-zima 2018/2019.  W ten sposób twarz "nabiera" kształtu migdała. Najprostszym trikiem jest noszenie włosów opadających na twarz. W ten sposób zasłaniają one okrągłe policzki. Uwaga! Taka fryzura wyszczuplająca twarz sprawdzi się tylko w przypadku długich włosów.