Kobiety od zawsze poszukują bielizny dopasowanej do unikalnego kształtu i rozmiaru swojego biustu. Jak wskazują jednak najnowsze badania, różnice w rozmiarach dotyczą nie tylko różnych kobiet – często zdarza się, że biust jednej i tej samej kobiety może zmieniać swój rozmiar. 7 na 10 kobiet przyznaje, że obserwuje zmiany w rozmiarze swoich piersi na przestrzeni tygodni, miesięcy czy lat. Fit Smart to biustonosz, który dopasowuje się do kobiecej sylwetki na każdym etapie jej życia. 

Właśnie tak Triumph rozpoczął komunikację swojego nowego produktu. Nad biustonoszem Fit Smart pracował zespół kobiet, które sprawdziły go w każdym momencie swojego aktywnego dnia. Misja była jedna: stworzyć stanik, który dawałby komfort i wsparcie jednocześnie - unosił i podtrzymywał (bez fiszbin!) i był niewyczuwalny. Cechą charakterystyczną tego produktu są 4 proste i dopasowujące się do biustu rozmiary, stanowiące ciekawą alternatywę dla standardowej rozmiarówki. Wszystko dzięki specjalnie zaprojektowanej, elastycznej koronce 4D, miseczkom z elastycznej pianki 4D oraz inteligentnej konstrukcjiwewnętrznej, które razem gwarantują doskonałe podtrzymanie i indywidualne dopasowanie do kształtu i rozmiaru biustu. Fit Smart to biustonosz bezfiszbinowy, posiadający elastyczne i regulowane ramiączka oraz czterostopniowe zapięcie na haftki umożliwiające wyregulowanie szerokości. Dzięki temu zapewnia wygodę noszenia o każdej porze dnia - bez względu na wykonywane czynności i obowiązki.

Globalna konferencja, w której uczestniczyliśmy pozwoliła wszystkim zaproszonym dziennikarkom i blogerkom sprawdzić to na własnej skórze w specjalnie zaaranżowanym Fit Smart Studio. Goście przechodzili przez
poszczególne strefy, sprawdzając stanik podczas intensywnych warsztatów, relaksu ale i stretchingu, podczas którego nowy stanik Triumph dał radę, mimo że nie jest stanikiem sportowym.  

Triumph - strefa testów Fit Smart Bra / mat. prasowe

Strefa relaksu Triumph / mat. prasowe

Okazuje się, że w podobnym systemie zespół projektowy marki testował swój nowy produkt w procesie jego tworzenia. O tym udało nam się porozmawiać ze Sian Thomas, Global Head of Creative Design w Triumph.

Sian Thomas i Marta Kowalska / ELLE.pl

ELLE: Szalony pomysł - 35 rozmiarów skumulować w czterech. Skąd wziął się taki kierunek? Marki raczej chwalą się coraz bardziej rozbudowaną rozmiarówką…

Sian Thomas: Podeszliśmy do tego zupełnie inaczej - w końcu właśnie to leży u podstaw innowacji. W Triumph rozumiemy, że życie kobiet, ich styl, obowiązki, zadania, ale także etapy w życiu to zmienne. I to zmienne rotujące w ogromnym tempie. Nie dość, że codziennie robimy tak wiele, tak różnych rzeczy, to jeszcze w zależności od miesiąca, a nawet dnia miesiąca nasze ciało się zmienia. Fit Smart miał dopasować się do tego. Żebyś nie musiała martwić się o to, czy musisz zmienić rozmiar bo trochę przytyłaś albo schudłaś. To produkt ma się dopasować do tych zmian a nie Ty.

Jak testowaliście Fit Smart? W warunkach laboratoryjnych, w pomiarach ciała za pomocą jakichś urządzeń?

Nie. Przecież to rzecz, która ma się sprawdzać w życiu, nie w laboratoriach. Musiałyśmy wiedzieć, jak w tym staniku będzie się skakać, wchodzić po schodach, przeciągać się albo po coś sięgać. Każda z nas podczas procesu projektowego setki razy mierzyła prototypy i w nich po prostu żyła - spędzała czas. Dzięki temu wiedziałyśmy, co zmienić, co ulepszyć.

A opinie klientek?

Spędziliśmy bardzo dużo czasu na rozmowach z naszymi klientkami. I to na całym świecie. Z ich potrzeb czytaliśmy wskazówki, ich oczekiwania były podstawą wprowadzania zmian do projektu. Aż do momentu, gdy uzyskaliśmy finalną wersję. 

Design zszedł na dalszy plan? Raczej trudno mi w to uwierzyć - ten stanik wygląda świetnie, nawet jak widać go pod białą koszulą czy marynarką.

Taki był też zamysł - nie dość, ze o nim zapominasz, bo jest tak wygodny, to pełni jednocześnie funkcję elementu garderoby. Użyliśmy pięknej koronki 4D w kwiatowy wzór. Szczególnie dumni jesteśmy z kolorystyki -  Fit Smart Triumph będzie dostępny w pięciu odcieniach: czarnym, beżowym, jasnoniebieskim, terracotta i campari. Dzięki temu świetnie komponuje się z różnymi odcieniami skóry i stylizacjami.