Nominacje do Oscarów 2019 ogłoszone. Zanim jednak zaczniecie zastanawiać się, gdzie obejrzeć Oscary 2019, koniecznie zobaczcie jak najwięcej nominowanych filmów, bo w tym roku naprawdę jest w czym wybierać. Nie musi to być wcale duży koszt czy wysiłek - kilka filmów nominowanych do tej prestiżowej nagrody filmowej obejrzycie bez wychodzenia w domu. Oscarową "Romę", "Balladę o Busterze Scruggsie" i "Koniec gry" znajdziecie na Netfliksie. 

Czytaj: "Zimna wojna" nominowana do Oscarów 2019! >>

Filmy na Walentynki >>

Netflix: "Roma" - Oscary 2019

Jeden z największych zachwytów tego roku i czarny koń Oscarów, czyli dramat "Roma" Alfonsa Cuaróna, to bardzo osobista i wzruszająca opowieść o życiu służącej, której tłem są rodzinne i polityczne konflikty Meksyku lat 70. W rolach głównych: Yalitza Aparicio i Marina de Tavira.

"Roma" - nominacje do Oscarów 2019: Film, Aktorka, Aktorka drugoplanowa, Reżyser, Scenariusz oryginalny, Film nieanglojęzyczny, Zdjęcia, Dźwięk, Montaż dźwięku, Scenografia.

Netflix: "Ballada o Busterze Scruggsie" - Oscary 2019

Film braci Coen to zabawny i momentami mroczny obraz o przygodach amerykańskich pionierów i bandytów na Dzikim Zachodzie. "Ballada o Busterze Scruggsie" jest doskonałym miksem absurdu, żartu, prawdziwej kinowej powagi i westernu w starym stylu. W rolach głównych: Liam Neeson, James Franco i Tim Blake Nelson.

"Ballada o Busterze Scruggsie" - nominacje do Oscarów 2019: Scenariusz adaptowany, Piosenka (“When A Cowboy Trades His Spurs For Wings”).

Netflix: "Koniec gry" - Oscary 2019

Czterdziestominutowy dokument duetu Rob Epstein i Jeffrey Friedman to jeden z tych filmów, które zaskakują, wbijają w fotel i zostawiają w głowę pełną refleksji. "Koniec gry" przedstawia ostatnie chwile śmiertelnie chorych pacjentów z hospicjum Zen oraz pracę ich opiekunów.

"Koniec gry" - nominacje do Oscarów 2019: Krótkometrażowy dokument. 

Zobacz też: Nowe seriale Netflix 2019 - "Wiedźmin", "Sex Education" i 30 innych oryginalnych produkcji>>