„Emmanuelle” - wszystko, co wiemy o filmie

Film „Emmanuelle” oparty jest na semi-biograficznej powieści erotycznej autorstwa Emmanuelle Arsan z 1967 roku, na podstawie której powstał oryginalny film z 1974 roku w reżyserii Just Jaeckin. Opowiada on historię młodej żony francuskiego dyplomaty, która dzięki podróży do Bangkoku rozwija swoje życie seksualne. W główną rolę wcieliła się wtedy holenderska aktorka Sylvia Kristel. Film zdobył międzynarodową popularność i był pierwszą produkcją Columbia Pictures dozwoloną od lat 18.

Audrey Diwan powraca z nowym filmem

Prawie pięćdziesiąt lat później, powstanie nowa wersja filmu, którą wyreżyseruje nagrodzona Złotym Lwem, Audrey Diwan, za film „Zdarzenie”(produkcja został odrzucona przez Francję jako kandydat do Oscara na rzecz „Titane” Julii Ducournau). Reżyserka znana jest z filmów poruszających kontrowersyjne tematy.

"Jestem leniwym filmowcem, robię połowę drogi, a potem widzowie muszą zrobić drugą połowę. Zero prowokacji, nie interesuje mnie to” - powiedziała reżyserka.

Emmanuelle  będzie jej anglojęzycznym debiutem. Współtwórczynią scenariusza jest Rebecca Zlotowski, reżyserka filmu „Gorące lato z Sofią”. W roli głównej zobaczymy Léą Seydoux, znaną z takich hitów jak „Bękarty wojny” (2009r.) Quentina Tarantino, „O północy w Paryżu” (2011r.) Woody’ego Allena, czy z serii o Bondzie (np. „Nie czas umierać” z 2021 roku).

Léa Seydoux w Cannes

Aktorka pojawiła się w Cannes, aby promować swoje dwie, najnowsze produkcje. Mowa tu o filmach:„Crimes of the Future” Davida Cronenberga i „One Fine Morning” Mii Hansen-Løwe.

Léa Seydoux na kolacji Vanity Fair x Louis Vuitton w ramach festiwalu w Cannes