Problemy z sylwetką Khloé i Kim

Ostatnią alarmującą sytuacją, która spotkała się z ogromną krytyką opinii publicznej było wyjście Kim Kardashian na galę MET. To wtedy dla sukni Marylin Monroe, celebrytka głodziła się i zrzuciła 7 kilogramów w cztery tygodnie. 
Kolejna sytuacja, która nie spodobała się fanom miała miejsce wrześniu. Kim przekazała wtedy Khloe na wizji, że jej siostry zaczęły martwić się o jej stan psychiczny w związku z radykalnym spadkiem wagi. Reakcja celebrytki, która wyraźnie się ucieszyła, bardzo zaniepokoiła widzów. „Wyglądasz bardzo szczupło… Kendall i Kylie napisały do mnie i powiedziały, że trochę się o ciebie martwią” – wyjaśniła Kim. Po tym komentarzu kamera zwróciła się w stronę Khloé, która przyłożyła dłoń do klaki piersiowej i uśmiechnęła się tak jakby usłyszała komplement. 

Hulu

W odpowiedzi Khloé zapytała czy to Kendall uznała ją za zbyt chudą, dodając: "Modelka?!". Kardashianka nie kryła zadowolenia. Zupełnie zignorowała zmartwioną siostrę i wyginając się na łóżku cieszyła się z komentarza. Fani poczuli się wręcz niezręcznie oglądając ten odcinek. Zachwyt w jaki wpadła Khloé sprawił, że widzowie zaczęli jej współczuć niskiej samooceny i niepokojącej potrzeby akceptacji z zewnątrz. 

Początki problemów z wagą Khloé Kardashian

Sama Khloé przyznawała w wywiadach, że rodzina nigdy nie była dla niej powodem problemów z odżywianiem. Zawsze czuła się kochana i nieoceniana przez rodziców. Wiedziała, że w mediach porównują ją do reszty sióstr o idealnych figurach, oraz że bywa nazywana "najgrubszą Kardashianką". Miała jednak w sobie tyle pewności siebie i miłości od rodziny, że nie wpływało to na nią. Wszystko zmieniło się gdy sama zapragnęła sławy i oceniająca opinia publiczna zmusiła ją do radykalnej zmiany sylwetki.