"Encyklopedia materiałów odzieżowych. Podręcznik kreatywnego doboru tkanin dla projektantów" to tylko jedna z długiej listy publikacji związanych z modą w ofercie wydawnictwa. Początkującym Arkady proponują "Jak czytać modę?" Fiony Ffoulkes, a marzącym pracy za kulisami tego biznesu - "Wybieg bez tajemnic" Estel Vilaseca. "Encyklopedię..." wyróżnia rekomendacja Fashion Designer Awards, prestiżowego konkursu dla młodych projektantów (5. edycja rusza już 5 grudnia!).

Komu dedykowana jest ta książka? Wszystkim, którzy chcą, zawodowo lub hobbystycznie, zajmować się modą. Początkujący projektanci mogą traktować ją jako poradnik dobierania tkanin do każdego pomysłu i stroju, ale przyda się także samoukom z pasją i osobom piszącym o modzie. "Encyklopedia..." zawiera katalog tkanin, ze zdjęciami próbek, fotografiami sylwetek z wybiegu, opisem technicznym i wskazówkami dotyczącymi zastosowania.

Książka ta jest swego rodzaju biblią, elementarzem dla młodych projektantów ale także wytrawnych designerów, dlatego wszyscy półfinaliści 5 edycji FDA na pewno ją dostaną. Szata graficzna jest bardzo imponująca a merytoryka na bardzo wysokim poziomie – zdecydowanie polecam ją wszystkim pasjonatom mody. - powiedziała Joanna Sokołowska-Pronobis, producentka i pomysłodawczyni konkursu Fashion Designer Awards.

Autorką "Encyklopedii materiałów odzieżowych" jest Gail Baugh, wykładowca materiałoznawstwa i rozwoju produktu na Uniwersytecie Stanowym w San Francisco oraz w tamtejszym Instytucie Projektowania Mody i Merchandisingu.

W GALERII znajdziecie kilka skanów z "Encyklopedii...".