Tak jak Harry Potter, Hermiona Granger i Ron Weasley odnaleźli sprzymierzeńca w postaci poczciwego gajowego Rubeusa Hagrida, tak młodzi aktorzy mogli liczyć na wsparcie Robbiego Coltrana. Wczoraj media obiegła wiadomość o śmierci 72-letniej gwiazdy filmów o nastoletnich czarodziejach. Zaledwie kilka chwil później głos zabrali J.K. Rowling i Daniel Radcliff. Pisarka i aktor podkreślili, że możliwość pracy u boku ekranowego Hagrida postrzegają jako ogromny zaszczyt. Odnieśli się również do jego nadzwyczajnego poczucia humoru i ciepłej osobowości.

W podobnym tonie wypowiedzieli się Tom Felton, Matthew Lewis i Bonnie Wright. „Będzie brakować mi luźnych pogawędek na wszelkie możliwe tematy pod słońcem. I nigdy nie zapomnę wrześniowego dnia 2000 roku, kiedy Robbie Coltrane podszedł do zestresowanego 14-latka podczas pierwszego dnia na planie i powiedział »Ciesz się tym, będzieś świetny«” – napisał James Phelps, czyli filmowy Fred Weasley.

Emma Watson żegna filmowego Hagrida we wzruszających wpisie

Teraz do reszty obsady dołączyła Emma Watson. Aktorka opublikowała na Instagramie wpis poświęcony starszemu koledze z serii filmów o „Harrym Potterze”. „Spoczywaj w pokoju, Robbie Coltranie” – czytamy na stories.

Robbie był jak najweselszy wujek, jakiego kiedykolwiek miałam. Jednak przede wszystkim był bardzo opiekuńczy i współczujący zarówno kiedy byłam dzieckiem, jak i dorosłą kobietą. Jego talent był tak ogromny. Nic dziwnego, że grał giganta. Potrafił wypełnić KAŻDĄ przestrzeń swoim blaskiem”.

Następnie zwraca się bezpośrednio do aktora. Jej słowa wskazują na to, że Robbie Coltrane był dla młodych członków obsady niedoścignionym wzorem i oparciem w trakcie długich godzin spędzonych przed kamerą.

Robbie, jeśli w przyszłości będę na planie filmowym tak miła tak Ty, obiecuję, że zrobię to w Twoim imieniu i ku Twojej pamięci. Wiedz, jak bardzo Cię uwielbiam i podziwiam. Naprawdę będzie mi brakowało Twojego uroku, przezwisk, ciepła, uśmiechu i uścisków. Uczyniłeś z nas rodzinę. Wiedz, że właśnie tym dla nas byłeś”.

Nie było lepszego Hagrida. Sprawiłeś, że bycie Hermioną przynosiło wiele radości” – podsumowuje swój wpis aktorka.

emmawatson / instagram.com