Emma Watson zagrała w kilku dobrych produkcjach, ale nadal wszyscy kojarzą ją z Hermioną Granger z filmów o Harry'm Potterze. Rola, dzięki której zdobyła popularność ciągnie się za nią nadal, choć Emma od tamtego czasu dorosła. 

Żeby zerwać z tym wizerunkiem Emma Watson zaskakuje swoich fanów, np. sesją dla GQ (zobacz tutaj). Aktorka również starannie dobiera role. Do tej pory pojawiła się w takich filmach, jak "Mój tydzień z Marilyn", "Charlie" i "The Bling Ring". Ten ostatni, w reżyserii Sofii Coppoli miał premierę na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes.

W tym roku Emma Watson zaliczyła kolejną okładkę, tym razem dla magazynu W. Na zdjęciach autorstwa Michaela Thompsona Watson wygląda jak diwa ze złotego okresu Hollywood. 

Podczas wywiadu dwudziestolatka przyznała się m. in. do tego, że była poważnym dzieckiem i nic jej nie łączy z bohaterką, w którą wciela się w "The Bling Ring":

"Marzyłam o tym, żeby ją zagrać. Nicki jest totalnie inna niż ja. Jak można zrozumieć młodą kobietę, która tak bardzo uwielbia blichtr i drogie rzeczy, że nawet popełnia przestępstwo, aby dojść do wyznaczonego celu."

Emma Watson zapytana o to, czy jej pierwszy pocałunek odbył się na planie filmowym odpowiada:

"Na szczęście nie. Od zawsze fascynuje mnie Elizabeth Taylor i czytałam, że jej pierwszy pocałunek miał miejsce na planie, co trochę mnie zasmuciło. Bo przecież musisz mieć swoje własne doświadczenia. Nigdy nie chciałam dorosnąć zbyt szybko: nawet chciałam nosić stanik sportowy do 22 roku życia! Bycie seksy nigdy nie było dla mnie ważne. Poza tym, nikt nigdy ode mnie nie wymagał, żebym szybko dorosła".

Watson również przyznała się, że od dziecka ma słabość do pewnego hollywoodzkiego aktora, a mianowicie do Kevina Costnera! Podobno, gdy spotkała go w windzie nie mogła wypowiedzieć, żadnego słowa, nawet zwykłego "cześć"!

Emma Watson w czerwcowym magazynie W >>

 

Więcej:

Emma Watson w GQ >>

Emma Watson w "The Bling Ring" - zobacz klip >>

Emma Watson w Marie Claire UK >>