Emily Ratajkowsky jest jedną z niewielu cieszących się światową sławą osób należących do współczesnego show-biznesu, których korzenie sięgają Polski. Top modelka wychowywana przez ojca Polaka i matkę pochodzenia żydowskiego, swoje dzieciństwo spędziła na walizkach. Urodziła się w Londynie jednak ze względu na fakt, że jej rodzice byli artystami, którzy dosyć często zmieniali miejsce zamieszkania, Emily swoje dzieciństwo dzieliła pomiędzy Irlandię, Kalifornię i Majorkę. Z Polską nie ma zbyt ścisłych relacji jednak identyfikuje się jako Polko-Izraelka, a jej nazwisko stale przypomina o jej słowiańskich korzeniach. 

Getty Images

Emily Ratajkowsy uczy polskiej wymowy swojego nazwiska

Podczas nowojorskiego Tygodnia Mody Emily Ratajkowsky została zaproszona przez Tory Burch do zaprezentowania na wybiegu kolekcji na wiosnę-lato 2023. Za kulisami podczas przygotowań do pokazu, do modelki podeszła reporterka, a urywek ich rozmowy stał się natychmiastowym viralem w sieci. Na nagraniu Emily wyjaśnia kobiecie jak poprawnie wymówić jej nazwisko: 

@toryburch #ASMR Emrata edition @emrata @liana.ava #TikTokFashion #ToryBurch #ToryBurchFW23 #Emrata #EmilyRatajkowski #NYFW ♬ original sound - Tory Burch

Jak słyszymy na nagraniu sama Emily używa zamerykanizowanej wersji wymowy swojego nazwiska, która odbiega nieco od jej oryginalnej formy. Jednak sposób wymowy wypowiedziany na nagraniu jest bardziej zbliżony do polskiej wersji ze względu na użycie damskiej końcówki. Na co dzień top modelka używa popularnej w Stanach Zjednoczonych odmiany polskich nazwisk zachowujących końcówkę męską. Dla fanów zainteresowanych nauczeniem się jak wymawiać "Ratajkowsky", modelka zostawiła podpowiedź w komentarzach zamieszczając rebus z emotikonek, który składał się z obrazka szczura, krowy i nart.