Emily Ratajkowski spełnia się już nie tylko przed obiektywem, ale także za mikrofonem. Modelka została gospodynią podcastu „High Low with EmRata”. Jeden z poprzednich odcinków poświęcony był randkowaniu. Słuchaczom przedstawiła swoje perypetie z aplikacji randkowych. „W skrzynce mam wiele wiadomości z pytaniem, co tutaj robię. Odpowiadam, że jestem wolną, niezależną kobietą, która po prostu chce tam być” – mówiła. Zdradziła również, jaki typ mężczyzn ją interesuje: „Potrzebuję normalnych facetów – chirurgów, prawników, naukowców”. Od początków relacji gwiazda przeszła do jej rozpadu. W kolejnej odsłonie słuchowiska odniosła się do swojego głośnego rozwodu.

Emily Ratajkowski wciąż ma swoją ślubną obrączkę. Modelka zabrała głos w sprawie rozwodu z Sebastianem Bear-McClardem

Choć wywiad z Tommy Dorfman był w dużej mierze skupiał się na zagadnieniu tranzycji płciowej, rozmówczynie poruszyły też kwestię rozwodów. Prowadząca wyznała, że nadal nie pozbyła się ślubnej obrączki. Może być to zaskakujące, bo jej związek zakończył się w atmosferze obyczajowego skandalu. Na jaw wyszło, że Sebastian Bear-McClard dopuścił się „skoku w bok”. Mimo złamanego serca podcasterka uważa złożenie papierów rozwodowych należy uczcić butelką szampana. 

„Kocham historie rozwodowe. Myślę, że nie powinny wywoływać negatywnych emocji” – zaczęła. Następnie wyjaśniła, że nie warto trwać u boku małżonka, jeśli nie czujemy się spełnieni. „Za każdym razem, gdy słyszę opowieść o rozwodzie albo kiedy przeczytam newsa o rozstaniu, muszę siebie upominać: »Oh, to takie smutne«. Dosłownie mówię ludziom: »Brawo, dobrze się stało«”.

„Wiem, że tak wielu z nas przez długi czas tkwi w nieszczęśliwych małżeństwach, bo tak bardzo boimy się rozwodu. Nie wydaje mi się, aby był to dobry sposób na życie”.

„My eksmąż, który obecnie jest moim bardzo dobrym przyjacielem, powiedziałby, że rozwód był najlepszą rzeczą, jaka nam się przytrafiła” – przytaknęła jej Tommy. Gwiazda „13 powodów” w 2021 roku spotkała się w sądzie z Peterem Zurkuhlenem. Kilka miesięcy później ogłosiła zaręczyny z tajemniczą partnerką.

Diane Keaton nie była na randce od 15 lat. „Pewnego dnia ktoś się ze mną ożeni” – mówi 77-letnia aktorka >>

Emily Ratajkowski w październiku udzieliła wywiadu dla Harper's Bazaar, w którym przedstawiła nieco bardziej złożone spojrzenie na zerwanie. Zanim w pełni doceniła korzyści wynikające z rozwodu, musiała mierzyć się ze sprzecznymi doznaniami. „Odczuwam wszystkie emocje. Jest we mnie złość, smutek, podekscytowanie. Czuję radość, lekkość. Każdy dzień jest inny. Wiem, że przechodzenie przez te stany emocjonalne jest dobrą rzeczą, pozwala mi wierzyć, że wszystko będzie dobrze”. Aktualnie pozostaje otwarta na nowe relacje. W ostatnich miesiącach była łączona z Bradem Pittem, Petem Davidsonem i nowojorskim artystą Jackiem Greerem.