Królowa Elżbieta II: stylizacje monarchini

Królowa Elżbieta II obchodziła w tym roku 96. urodziny. Monarchini panowała niepodzielnie od 1952 roku i choć w kraju (oraz w rodzinie) mogły wybuchać afery, jedna rzecz była niezmienna, a mianowicie jej styl. Jedni ją za to uwielbiali, inni krytykowali za nudę w królewskiej garderobie. Fanka psów Pembroke Welsh Corgi na oficjalne wystąpienia najczęściej wybierała stosowny kapelusz, bluzkę oraz spódnicę i płaszcz za kolano. A wszystko to w jednym kolorze. Elżbieta Aleksandra Maria Windsor uwielbiała pastelowe kolory typu róż, żółć, błękit oraz zieleń. Czasem zdarzało jej się wystąpić w bieli (podczas uroczystego otwarcia parlamentu), czerwieni, czy w fiolecie.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Brytyjska monarchini miała 96 lat>>

Po godzinach brytyjska arystokratka nosiła spódnice w kratę, pikowane kamizelki oraz (legendarne już) chusty na głowie.

Elżbieta II najbardziej wpływową monarchinią, a Meghan Markle najbardziej inspirującą członkinią rodziny królewskiej. Jak ten wybór wyjaśniają eksperci?>>

Kto ubierał królową Elżbietę? Jako pierwszy ten zaszczyt zdobył sir Edwin Hardy Amies. Projektant był odpowiedzialny za królewskie kreacje od 1952 do 1989 roku. Amies poznał Elżbietę (jeszcze wtedy księżniczkę) w 1950 roku, gdy przygotowywał looki na jej oficjalną wizytę w Kanadzie. Pięć lat później otrzymał tytuł liweranta (dostawcy królewskiego) jako oficjalnego krawca królowej. Gdy pod koniec lat 80. odchodził na emeryturę, królowa nadała mu Królewski Order Wiktoriański za zasługi. Do 2002 roku marka Hardy Amies pod przewodnictwem Jona Moore'a nadal "ubierała" najważniejszą kobietę w Angli. Od tego czasu o stroje Elżbiety dbała Angela Kelly. Za kapelusze (od 2006 roku) odpowiedzialna była Rachel Trevor-Morgan.

Królowa Elżbieta II doczekała się swojej własnej lalki Barbie!>>

Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie czekają na Was kultowe stylizacje królowej Elżbiety II. Te z początku jej panowania, z lat 80. i 90., ale też ostatniego roku, gdzie monarchini coraz bardziej podkreślała swoją miłość do kolorów.

Elżbieta II - stylizacje królowej brytyjskiej >>