Królowa Elżbieta najbardziej wpływowa a Meghan Markle najbardziej inspirująca

Królowa wciąż utrzymuje tytuł najbardziej wpływowej członkini rodziny królewskiej, ale to Meghan Markle została uznana za najbardziej inspirującą. Ten wybór został wyjaśniony przez prawniczkę oraz aktywistkę dr Sholi Mos-Shogbamimu na ekskluzywnym czacie The Daily Express:

„Nie sądzę, by Meghan była dawną członkinią rodziny królewskiej. Jest obecną” 

Meghan Markle znalazła się w centrum uwagi jako dziewczyna księcia Harry'ego na początku 2017 roku. 19 maja 2018 roku wzięli ślub w kaplicy św. Jerzego w zamku Windsor, ale już w styczniu 2020 r. oboje wycofali się ze swoich funkcji członków rodziny królewskiej. 

„Nadal tytuł członkini rodziny królewskiej do niej należy, ponieważ wyszła za księcia Sussex, który jest wnukiem królowej . Dlatego nadal jest "royalsem".

- powiedziała Sholi Mos-Shogbamimu i dodała:

Czy jest inspirująca? Myślę, że tak. Pozwólcie, że ujmę to w ten sposób. Myślę, że część inspiracji Meghan pochodzi od niej i od tego, jak sobie z tym wszystkim radzi. Najwyraźniej doszła do punktu, w którym powiedziała: „Zapominam o was wszystkich, zasługuję na coś lepszego”. Ale najistotniejsza jest ta reakcja, jaką udało jej się wywołać u ludzi, którzy normalnie nie rozmawialiby o tych kwestiach. Czarne kobiety solidaryzują się z Meghan, bo to samo dzieje się z nami. Oczywiście na większą skalę dla Meghan, ponieważ oczy całego świata są na nią skierowane. Ale to, co jej robią, jest tym, co robią także nam”.

Dr Shola porównała popularność Meghan do jej zmarłej teściowej, księżnej Diany, mówiąc:

„Myślę, że była w stanie wygenerować takie wsparcie, jakiego nie był w stanie wygenerować żaden inny członek rodziny królewskiej, z wyjątkiem księżnej Diany. Jest również w stanie nawiązać kontakt z członkami społeczeństwa, którzy nie urodzili się bogaci, chodzili do szkoły i ciężko pracowali. Meghan była niezależną kobietą i milionerką, zanim poznała Harry'ego. Dlatego rodzina królewska tak naprawdę nie dała jej niczego, czego jeszcze nie miała. I właśnie dlatego powiedziałbym, że Meghan w 2022 roku jest najbardziej inspirującą członkinią rodziny królewskiej”.

Zdaniem aktywistki Meghan swój tytuł zawdzięcza też dzięki zainspirowaniu swojego męża, księcia Harry'ego:

„Myślę, że Harry prawdopodobnie chciał robić więcej i chciał większej elastyczności, a pojawienie się Meghan w jego życiu dało mu skrzydła, których potrzebował do latania”.