Elon Musk to kontrowersyjna postać przez jednych uważana za wizjonera, a przez innych postrzegana jako sprawny piarowiec. Amerykanin stoi za wieloma odnoszącymi sukcesy firmami z sektora technologicznego. Poza najsłynniejszą Teslą czy SpaceX Musk jest także współzałożycielem Neuralink. Przedsiębiorstwo powstałe w 2016 roku skupia się na opracowywaniu urządzeń umożliwiających komunikację między mózgiem a maszynami. Niemal od początku działalności z firmą związana była Shivon Zilis. Kobieta zasiada również w zarządzie OpenAI i zajmowała stanowisko dyrektorki projektów w Tesli. Wygląda na to, że poza rozbudowanymi relacjami zawodowymi z Muskiem łączyły ją także prywatne zażyłości.

Elon Musk w listopadzie został ojcem bliźniaków. Kilka tygodni później na świat przyszło drugie dziecka miliardera i Grimes

W środę serwis internetowy „Business Insider” upublicznił informację o narodzinach dzieci Zilis i Muska. Para miała powitać na świecie bliźnięta w listopadzie zeszłego roku. Zaledwie kilka tygodni później surogatka urodziła córkę miliardera i Grimes. Wokalistka pochwaliła się drugą pociechą w marcu tego roku i przy okazji wyznała, że nie jest już w związku z ojcem X AE A-XII i Exa Dark Sideræl.

Dziennikarze dotarli do dokumentacji sądowej dotyczącej zmiany danych osobowych dzieci. Rodzice wnioskowali o nadanie bliźniętom nazwiska Muska i dodanie nazwiska matki jako drugiego imienia. Pisma miały zostać złożone w sądzie w Teksasie w kwietniu tego roku. Na dokumentach widnieją podpisy zarówno Elona Muska, jak i Shivon Zilis. W odpowiedzi na medialne doniesienia Musk skorzystał ze swojej ulubionej formy komunikacji i opublikował wymownego tweeta: „Robię wszystko, co w mojej mocy, aby przeciwdziałać wyludnieniu. Spadający wskaźnik urodzeń jest zdecydowanie największym zagrożeniem, przed jakim stoi cywilizacja”.

Kim są dzieci Elona Muska?

Elon Musk niechętnie dzieli się doniesieniami ze swojego życia prywatnego. Wiadomo jedynie, że biznesmen ma za sobą kilka związków. Z byłymi partnerkami doczekał się łącznie dziewięciorga dzieci. Pięcioro z nich wychowuje wspólnie z byłą żoną, Justine Musk. Owocem zaledwie ośmioletniego (i niezbyt szczęśliwego) małżeństwa są bliźnięta i trojaczki. Ich pierwsze dziecko zmarło kilka tygodni po narodzinach. Ostatnio głośno zrobiło się o transpłciowej córce pary. Vivian Jenna Wilson zwróciła się do sądu z wnioskiem o zmianę imienia tuż po ukończeniu 18 lat. Nastolatka wyraziła chęć nie tylko zmiany danych w dokumentach, ale też całkowitego odcięcia się od słynnego ojca.

Kolejnej dwójki dzieci Musk doczekał się z Grimes. W trakcie burzliwego związku na świat przyszli chłopiec i dziewczynka o enigmatycznie brzmiących imionach X AE A-XII i Exa Dark Sideræl. Miliarder rzadko upublicznia wizerunki członków swojej rodziny. Wyjątek zrobił z okazji audiencji u papieża Franciszka. Na początku lipca Musk odwiedził Wstykan w towarzystwie 16-letnich trojaczków Kaia, Damiana i Saxa oraz 18-letniego Griffina.