Getty Images

Bernarda Arnault liderem listy najbogatszych

Właściciel Tesli stracił właśnie swój tytuł na rzecz francuskiego magnata finansowego i właściciela holdingu Moët Hennessy Louis Vuitton (LVMH), Bernarda Arnault. Przedsiębiorca ten opiera swój biznes o marki luksusowe. Które dokładnie poza wymienionymi wyżej firmami należą do Arnault? Dzięki inwestowaniu w nowe brandy na przestrzeni ostatnich lat stał się on prezesem domu mody Dior, Givenchy, Tiffany & Co czy Dom Pérignon. 

Elon Musk wszczepi chip do mózgu człowieka. Ma to nastąpić w ciągu 6 miesięcy

Fortuna francuza szacowana jest na 171 miliardów dolarów według wyliczeń Bloomberga oraz 186,2 mld dolarów według Forbesa. Majątek jego poprzednika Elon Muska jest określany odpowiednio na 164 mld dolarów i 181,3 mld dolarów. Zmniejszenie aktywów Muska poza zakupem platformy społecznościowej Twitter, wynika również z podwójnego spadku akcji Tesli. Marka aut elektrycznych jest warta połowę tego co rok wcześniej. Ze względu na fakt, że majątek Muska w dużej mierze opiera się o udziały w Tesli, takie zmniejszenie wartości marki wpłynęło bezpośrednio na samego Elona.

Elon Musk opublikował po raz pierwszy od narodzin zdjęcie dziecka z Grimes!

Pozostałe osoby na liście najbogatszych 

Na trzecim miejscu listy najbogatszych figuruje biznesmen azjatyckiego pochodzenia. Jest nim pochodzący z Indii, Gautam Adani. Jeff Bezos, który przez długi czas był liderem listy zajmuje obecnie 4. miejsce. 5. miejsce zajmuje Bill Gates, natomiast na 6. plasuje się Warren Buffett.