ELLE Style Awards 2022: gala

Słynną nagrodą ELLE Style Awards, przyznawaną przez różne edycje ELLE lokalnie, ponownie wyróżniliśmy najbardziej utalentowanych projektantów, modelki, fotografów i debiutujące postaci w świecie mody, a także najlepiej ubraną kobietę w kraju. Takie postaci, które działają na własnych zasadach oraz umiejętnie potrafią wykorzystać swój talent, zmieniając branżę. "Moda to dla mnie przede wszystkim ludzie (...) Bez nich nie byłoby tej mody, dlatego dziś będziemy nagradzać tych, którzy tą modą posługują się po mistrzowsku" powiedziała na gali Joanna Lorynowicz, naczelna ELLE Polska. 

Razem z zaproszonymi gośćmi spotkaliśmy się we wtorkowy wieczór, 5 kwietnia, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec - a dokładniej na Trybunie Honorowej

Miejscu wyjątkowym dla mapy Warszawy, gdzie w 1925 roku, na terenach dotychczasowych dóbr wilanowskich, rozpoczęły się prace nad nowoczesnym torem, którego głównym projektantem został Zygmunt Plater-Zyberk. Znany warszawski architekt połączył w nim styl funkcjonalistyczny i styl okrętowy, pożądane i modne w latach 30., ale w zupełnie autorskim podejściu. Tor otwarto w 1939 roku i był on wówczas najnowocześniejszym oraz największym tego typu miejscem w całej Europie. Przed kolejne dekady bito tu rekordy wyścigów konnych, a od połowy lat 90. odbywały się też koncerty największych gwiazd muzyki z The Rolling Stones na czele. Dziś z kolei przyznano najważniejsze nagrody w polskiej branży modowej - ELLE Style Awards 2022

Wydarzenie zgromadziło najistotniejsze nazwiska mody i kultury oraz gwiazdy kina, muzyki i internetu. Tegoroczną galę poprowadził tradycyjnie Olivier Janiak. Całe wydarzenie uświetniły między innymi koncert utalentowanej polskiej artystki Luny oraz pokaz voguingu. Podczas ELLE Style Awards 2022 można było także obejrzeć miniwystawę fotografii ukraińskich twórców, takich jak Yuliya Postushna i Artur Verkhovetskyi. Wśród przemówień nie zabrakło nawiązań do sytuacji w Ukrainie i wojny oraz życzeń pokoju na świecie. 

ELLE Style Awards 2022: zwycięzcy

W tym roku przyznaliśmy sześć nagród w kategoriach: Fotograf Roku, Odkrycie Roku, Marka Roku, Modelka Roku, Moda Audiowizualna oraz Ikona Stylu. Do kogo trafiły statuetki przygotowane przez słynne polskie przedsiębiorstwo jubilerskie Apart? Poniżej możecie poznać wyniki ELLE Style Awards 2022:

Fotograf Roku - Lola Banet

Odkrycie Roku - Bożena Wydrowska

Marka Roku - Le Brand, Paulina Pyszkiewicz 

Modelka Roku - Maja Zimnoch 

Moda Audiowizualna - Luke Jascz 

Ikona Stylu - Agnieszka Woźniak-Starak 

Więcej o laureatach ELLE Style Awards 2022 możecie przeczytać tutaj: ELLE Style Awards 2022: zwycięzcy konkursu>>

Agnieszka Woźniak-Starak / fot. AKPA

ELLE Style Awards to nagroda, którą magazyn ELLE wręcza lokalnie na całym świecie od wielu lat. To wyraz uznania dla wybitnych osobowości świata mody, niezapomnianych kolekcji, kreatywnych pomysłów i obiecujących nazwisk.

___________
W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.