Eleganckie sukienki - przeżytek?

Wolimy je nazywać koktajlowymi. Typowe wieczorowe, eleganckie sukienki dawno wyszły z mody, a te, które planujemy założyć na wyjątkowe okazje, chcemy też wykorzystywać częściej. Dawno w zapomnienie poszły tafty, satyny i gorsety. Kreacje na wieczór są dziś minimalistyczne, geometryczne, czasem architektoniczne - słowem dalekie od tandety i przepychu. Modne eleganckie sukienki mają prosty, ascetyczny krój. Ich klasę zdradzają szlachetne materiały, a bogate bywają tylko detale, wzory, czasem faktury.

Eleganckie sukienki od projektantów

Wysmakowanych kreacji na wyjątkowe okazje warto szukać w ofercie znanych, ale także młodych projektantów. Nie oznacza to od razu inwestycji w eleganckie sukienki rzędu kilku tysięcy złotych. Prawdziwe perełki znajdziemy w internetowych butikach vintage, outletach typu TheOutnet.com, czy podczas wyprzedaży w multibrandach (np. MyTheresa.com). My szczególnie polecamy ofertę polskich projektantów - także ich tańsze linie np. Philosophy by Mariusz Przybylski.

Eleganckie sukienki upolujecie też na zakupach na SHWRM.pl.

Eleganckie sukienki Zara?

Impreza z ostatniej chwili? W tej sytuacji niezawodnym źródłem modnych wieczorowych kreacji mogą okazać się sieciówki. Piękne, eleganckie sukienki można znaleźć w najwyższych liniach popularnych marek np. Zara Studio czy Boss Black. Zazwyczaj ubrania, także eleganckie sukienki, w tej części oferty mają bardziej dopracowany krój, lepsze odszycie i bardziej szlachetne materiały. W składzie na metce szukaj jedwabiu, delikatnej wełny i wysokogatunkowego dżerseju.

Eleganckie sukienki - mini czy maxi?

Długość sukienki nie jest już dziś wyznacznikiem elegancji. Nawet ultrakrótka, neonowa kreacja jest w stanie pobić w kategorii szyku tę długą i powłóczystą. W naszej galerii eleganckie sukienki mają różne długości.

Eleganckie sukienki [ZDJĘCIA] >>

Eleganckie sukienki na lato

Czytaj też:

Czarne sukienki >>

Czerwone sukienki gwiazd >>

Czerwone sukienki w stylu wielkich projektantów >>

Sukienki na lato >>