Spotkanie z ekologiczną modą już w ten weekend! W dniach 08-09.04 w Galerii Mokotów pojawi się specjalna strefa ELLE Eko, w której czekają na was wyjątkowe atrakcje. Wraz z wiosną chcemy zacząć żyć bliżej natury i dokonać zmian w garderobie. Zamiast kupować nowe rzeczy, spróbujemy stworzyć coś ze starych przedmiotów. Na naszym stoisku pojawi się wystawa torebek z upcyklingu oraz kreatywne eko warsztaty. Podczas nich samodzielnie stworzycie niezwykły "las w słoiku", czyli ekosystem zamknięty w szklanym pojemiku. Dowiecie się również, jak zaprojektować eko dodatki, jak biżuteria i opaski na głowę. Dostaniecie także zniżkę na nowe oprawki, w zamian za oddanie tych już niepotrzebnych.

Przyjdźcie w sobotę i niedzielę do Galerii Mokotów, by wziąć udział w eko zajęciach warsztatowych. Wiecie, czym są Tutki? To rurki plecione z makulatury, z których można stworzyć wyjątkowe dodatki. W trakcie warsztatu prowadząca zapozna uczestników z tym eko projektem oraz opowie o trzech wartościach produktu (Eco, DYI, Zen). Każdy z uczestników wyplecie gotowy przedmiot dla siebie, np. różne wersje bransoletek lub ozdób na głowę.

Miłośnicy roślin odnajdą się na  warsztatach z tworzenia zamkniętego ekosystemu leśnego. Na zajęciach poznacie proces wykonania miniaturowego krajobrazu…w słoiku. Otrzymacie na to niezbędne materiały i dowiecie się, jak stworzyć piękną kompozycję. Taki żywy mikroświat to oryginalna ozdoba do biura lub mieszkania, która pozwala poczuć powiew wiosny.

Kusi was wiosenny detoks? Na stoisku ELLE Eco będziecie mogły spróbować świeżo wyciskanych soków. Na osoby, które zdecydują się założyć Kartę Stałego Klienta Galerii Mokotów czekają specjalne ekogifty - kosmetyki i torby. Powiemy wam również czym jest ekologiczna moda i jak robić zakupy zgodne z ideą "slow". Dzięki nam poznacie marki, którym środowisko nie jest obojętne. Mamy dla was również Instagramowy konkurs, w którym można zgarnąć atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do wzięcia udziału w zabawie. W ten weekend naszym mottem jest hasło #gogreen!